Lidl i jego "inspiracja" butami Nike New Balance

Data: 21.04.2015
W1siziisijiwmtuvmdqvmjevmtffmjrfmdbfmjgwxze1mdqwm19uzxdfymfsyw5jzv92c19sawrsmv8xxy5qcgcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

W wiosennej ofercie Lidla znaleźć można sporo produktów dla osób zainteresowanych bieganiem. Legginsy, t-shirty, kurtki i oczywiście - sportowe buty - w tym jedne, które do złudzenia przypominają jeden z modeli Nike New Balance.

Brakuje tylko znaczka „N”...

Sans titre 1 (1).png

Jak to z podróbkami bywa, w internecie zawrzało. New Balance Poland nie pozostało bierne i zaproponowało Lidlowi zamieszczenie znaczka „L” na butach.

pol_pm_Buty-do-biegania-New-Balance-M980OR-Fresh-Foam-5217_2 (1).jpg
(Oryginalne Nike New Balance Fresh Foam)

Na pierwszy rzut oka buty różnią się przede wszystkim ceną. New Balance Fresh Foam kosztują 359zł, a buty sportowe z Lidla można nabyć za 59zł. Następnymi kwestiami są wykonanie i jakość. W tym miejscu trzeba sobie postawić retoryczne pytanie - czy aby na pewno oszczędzając 300zł kupimy buty mające takie same standardy technologiczne jak Nike New Balance?

Warto również zastanowić się, czy buty z Lidla to dobry pomysł do wykonywania ćwiczeń na dłuższą metę, np. dla osób biegających na długie dystanse. W takim przypadku lepiej zainwestować w profesjonalne obuwie do biegania, ponieważ w markecie prawdopodobnie takiego nie dostaniemy.

Taka „inspiracja” ze strony Lidla to bez wątpienia dobry chwyt marketingowy. Zamiast stworzyć własną serię obuwia, Lidl powielił popularne i istniejące już wzory. Dzięki temu ludzie zwrócą uwagę na podobieństwo tych butów do butów Nike New Balance, a jest to opcja dla osób, które nie chcą przepłacać.

Źródła:
1. www.przemekimaraton.pl
2. www.facebook.com
3. www.runexpert.pl

Skomentuj

Filip
prawie 4 lat

To jakaś kompletna bzdura. Wszystkie buty do biegania wszystkich firm są robione w pstrokatych kolorach. Elementów wprost skopiowanych nie dostrzegam.
New Balance nie wymyślił butów co biegania, ani pstrokatych kolorów... I wbrew przekonaniom niektórych fanów marki, oraz jak widać execów, nie maja na te rzeczy wyłączności. Na szczęście.

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę