Ostrzegamy przed wakacyjnymi oszustwami!

Data: 30.07.2015
W1siziisijiwmtuvmdcvmzavmtffnddfntrfodexx3bsd2frlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Wakacje to czas, w którym oszuści zbierają największe żniwo. Wczasowicze bardzo często poszukują ofert podróży typu last minute. Perspektywa upragnionego odpoczynku, niska cena i atrakcyjne warunki często osłabiają naszą czujność, co z kolei przyciąga naciągaczy.

Ostatnio na oszustów natknęli się turyści planujący wczasy w Sopocie i Kołobrzegu. Wczasowicze, którzy zdecydowali się skorzystać z ofert proponowanych przez strony apartamentysopot.biz oraz www.apartamentykolobrzeg.org, prawdopodobnie nie będą najlepiej wspominać tegorocznych wakacji.

Aby zarezerwować oferowane przez wyłudzaczy "apartamenty" należało wpłacić zaliczkę na wskazany numer konta. Istniała także możliwość zapłacenia całej kwoty za wynajem "z góry", w zamian za sporą zniżkę. Po przybyciu na miejsce, zamiast luksusowych apartamentów, turyści zastali zwykłe, prywatne mieszkania. Wtedy także urywał się kontakt telefoniczny z właścicielami stron.

Funkcjonariusze, zajmujący się tą sprawą, zaznaczają, że oferta była przygotowana bardzo profesjonalnie, a pracownicy odpowiadający za kontakt telefoniczny udzielali szczegółowych informacji. Oszuści z Sopotu i Kołobrzegu naciągnęli łącznie około 300 osób, jest to jednak kropla w morzu. Z roku na rok rośnie liczba poszkodowanych turystów, którzy, planując urlop, chcieli zaoszczędzić. Niepocieszający jest także fakt, iż wielu naciągaczom udaje się uniknąć odpowiedzialności.

uid_1cebcb43b8deaabc74b33c497283db131437572076872_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355.jpg

Przed wakacyjnym wyjazdem zawsze warto sprawdzić, czy oferta ta znajduje się na innych stronach specjalizujących się w ofertach noclegowych, najlepiej na renomowanych i znanych, a także poczytać opinie klientów, im więcej komentarzy, tym lepiej. W dzisiejszych czasach drobny właściciel kilku apartamentów raczej nie ogłasza się tylko na własnej stronie internetowej.

Należy również sprawdzić ceny podobnych obiektów w danym regionie, jeśli oferta, którą jesteśmy zainteresowani znacznie odbiega cenowo od pozostałych, powinno to wzmóc naszą czujność. Poza tym należy wpisać nazwę hotelu czy pensjonatu do zwykłej wyszukiwarki i zobaczyć, czy takowy rzeczywiście istnieje. Trzeba także pamiętać, że apartamenty w świetnej cenie i lokalizacji są zwykle zarezerwowane już na kilka miesięcy przed początkiem sezonu.

Starajmy się też wybierać bezpieczne formy płatności, które zapewniają ochronę, jak np. płatność kartą kredytową lub poprzez system PayPal. Dzięki temu będziemy mogli odzyskać swoje pieniądze, nawet, jeśli ktoś będzie próbował nas oszukać.

Wyżej wymienione strony już nie istnieją, nie wykluczone jednak, że oszuści z Kołobrzegu i Sopotu znajdą swoich naśladowców, którzy znów będą starali się naciągnąć jak najwięcej osób. Spróbujmy więc nie tracić głowy przy planowaniu wakacji i dokładnie sprawdzić ofertę, na którą chcemy się zdecydować.

Źródła:
www.radiogdansk.pl
www.benchmark.pl
www.wp.pl
www.onet.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę