Zatrzymano sprzedawcę podróbek sprzętu do diagnostyki samochodowej!

Data: 21.01.2014
W1siziisijiwmtqvmdevmjevmtdfmzzfndnfnzuxx05urvjgruptlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Jedna z firm w powiecie tureckim została skontrolowana przez poznańskich policjantów. Tym razem właścicielowi przedsiębiorstwa się nie poszczęściło - usłyszy zarzuty oferowania do sprzedaży - podrobionych interfejsów oraz oprogramowania do diagnostyki samochodowej.

Kontrola miała miejsce 16 stycznia. Z uzyskanych przez policję informacji jednoznacznie wynikało, że zaangażowany w przestępczy proceder właściciel firmy sprowadza urządzenia z zagranicy, natomiast oprogramowanie kopiuje z Internetu. Urządzenia sprzedawał głównie za pośrednictwem portali aukcyjnych. W wyniku przeszukania pomieszczeń przedsiębiorstwa oraz samochodu 25-latka policjanci zabezpieczyli cztery interfejsy do diagnostyki samochodowej z podrobionym oprogramowaniem oraz sprzęt służący do jego kopiowania.

2_INTERFEJS.jpg


3_INTERFEJS.jpg
(źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl)

Policja skontaktowała się z pracownikiem firmy zajmującej się ochroną praw autorskich i znaków towarowych, przeszkolonym w zakresie rozpoznawania oryginalnych produktów. Specjalista po obejrzeniu zabezpieczonych przedmiotów stwierdził jednoznacznie, że produkty nie są oryginalne. Informacje zawarte w dokumentacji księgowej firmy dotyczyły sprzedaży przeszło 160. podrobionych interfejsów.

Producent oryginalnych urządzeń poniósł ogromne straty, policjanci wstępnie oszacowali je na przeszło 2,5 miliona złotych! 25-letni właściciel firmy odpowie za sprzedaż produktów zawierających nielegalne oprogramowanie - grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę