Ubrania z sierści szczurów? Chińczycy potrafią!

Data: 04.02.2014
W1siziisijiwmtqvmdivmdqvmtrfmjhfmzbfntczx2thcy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

To dopiero "oryginalny" skład produktów. Gwardia Finansowa w Toskanii i Rzymie skonfiskowała odzież z kaszmiru, który okazał się mieszanką sierści szczurów, akrylu i wiskozy.

Mieszankę, mającą niewiele wspólnego ze składem prawdziwego kaszmiru sprowadzano z Chin i sprzedawano we Włoszech. Zainteresowanie funkcjonariuszy Gwardii Finansowej wzbudziły zbyt niskie ceny ubrań, rzekomo produkowanych z kaszmiru. Kupili więc odzież i poddali analizom w laboratorium chemicznym. Wyniki były zaskakujące, okazało się bowiem, że do produkcji kaszmiru wykorzystano m.in. sierść szczurów i innych zwierząt.

2365679308_2e9eea45f3_o.jpg
(źródło: www.flickr.com)

W sklepach oferowano również fałszywy jedwab i wełnę z merynosów. Zarzuty postawiono 14. chińskim imigrantom zajmującym się importem oraz sprzedażą podrobionych tkanin i odzieży. Ustalono również, że dostawca chińskich podróbek ma swe magazyny koło Florencji. To stamtąd odzież rozsyłana jest na całe Włochy. Zarzuty usłyszeli też właściciele pięciu spółek z Rzymu, którzy zajmowali się importem "wyjątkowych" towarów.

Źródło: PAP; www.iltirreno.gelocal.it

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę