"Poduszki lecznicze", czyli nielegalny tytoń w lubuskim!

Data: 23.01.2014
W1siziisijiwmtqvmdevmjmvmtjfndrfmjlfndy5x3r5dg5ldy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Niezły wynik - w trzy tygodnie stycznia celnicy z Rzepina ujawnili pół tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Jednak liczba przemytu nielegalnego towaru wciąż niebezpiecznie rośnie.

Do budynku poczty w Gorzowie - 17 stycznia ok. godz. 20. wkroczyli celnicy z grupy mobilnej ze Świecka. Zainteresowanie funkcjonariuszy przykuły przesyłki nadane w Świebodzinie. Adresaci były osoby głównie z Zielonej Góry. W 81. przesyłkach celnicy znaleźli aż 160 kg nielegalnego tytoniu. Jego wartość sięga 100 tys. zł. Sprawą zajmuje się już referat dochodzeniowo-śledczy Izby Celnej w Rzepinie.

Nielegalny-tyton-lubuscy-celnicy.jpg
(źródło: www.zielonagora.gazeta.pl, fot. Izba Celna w Rzepinie)

Lubuscy celnicy w ubiegłym roku aż 900 razy ujawniali podobne przypadki. Dotkliwe kary nikogo nie odstraszają, a pomysłowość przemytników nie zna granic. Chętni do handlu nielegalnym tytoniem w paczkach z towarem umieszczają np. silne środki zapachowe, by zmylić czujność psa, a w deklaracjach wpisują "poduszki lecznicze". Wielu przemytników wynajmuje także fikcyjne osoby do założenia kont bankowych.

Beata Downar-Zapolska, rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Rzepinie przestrzega: Trudniący się tym procederem nie informują "udziałowców" o dalszych konsekwencjach podejmowanych działań. Tanio jest, to fakt, jeśli uda się nie zapłacić akcyzy, ale tu się kończy wiedza zamawiającego o tym, co otrzyma w paczce. Celnicy wielokrotnie zatrzymywali przygotowywany do wysyłki tytoń leżący na podłodze w opustoszałych szopach i dawnych stajniach, grzyb na ścianie i na tytoniu.

Liczba przemytów nielegalnego tytoniu ciągle rośnie. To kontrowersyjny temat, wokół którego coraz głośniej. My również poruszaliśmy ten problem na łamach portalu.

Źródło: www.zielonagora.gazeta.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę