Zlikwidowano nielegalną hurtownię odzieży

Data: 16.09.2013
W1siziisijiwmtmvmdkvmtyvmtdfntvfmdhfnjrfndg2mzm5mdq5mjcwlmpwzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Przez dwa dni policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 10 tys. sztuk odzieży i obuwia z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi dziesięciu marek znanych światowych producentów.

Szacowana wartość sprzedaży zabezpieczonych towarów tylko dwóch z tych marek produktów sięga 120 tys. złotych. Za powyższe przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz film

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie ustalili, że 29-letni mieszkaniec Świdnika pomimo prowadzonego już postępowania w sprawie naruszenia przepisów Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, nadal prowadzi nielegalny handel. Policjanci namierzyli jak, Marian B. oferuje do sprzedaży obuwie i odzież m.in. takich firm jak: Tommy Hilifiger, Armani, Diesel, Calvin Klein, Lacoste, Lee, Pierre Cardin, Nike, Asics i Reebok. Swoje oferty zamieszczał na internetowym portalu aukcyjnym, współpracował także z innym portalem zajmującym się sprzedażą promocyjną. Policjanci odkryli, że mężczyzna prowadził nielegalną działalność w miejscu innym niż oficjalna siedziba firmy, a lokal był wynajmowany przez osoby trzecie, i udostępniany 29-latkowi na zasadzie „podwynajmu”. W ten sposób policjanci dotarli do pomieszczeń, w których zabezpieczyli ponad 10 tysięcy sztuk odzieży i obuwia oraz liczne dokumenty świadczące o nielegalnym procederze. W lokalu był też profesjonalny sprzęt do wykonywania fotografii, przedstawiający oferowane do sprzedaży towary.

Szacowana wartość ewentualnej sprzedaży podrabianych marek tylko dwóch z dziesięciu producentów szacuje się na 120 tysięcy złotych. Właściciel nielegalnej hurtowni nie przebywa w miejscu zamieszkania. Policjanci ustalają jego miejsce pobytu
Czynności w kierunku art. 305 Ustawy o Własności Przemysłowej będzie prowadzić KPP w Świdniku. Za wprowadzenie do obrotu, towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i uczynienia sobie z niego stałego źródła dochodu albo dopuszczenia się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
JW

Źródło:

Komenda Wojewódzka Policji Lublin

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę