Masmal Dairy sprzedawał oszukane masło!

Data: 19.03.2015
W1siziisijiwmtuvmdmvmtkvmtffntdfmjnfntk0x21tlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Masmal Dairy od 19 lat zajmował się produkcją masła, smalcu, tłuszczy roślinnych i serów. Z taśmy produkcyjnej wypuszczał masła fałszowane tłuszczem roślinnym - Masło Ekstra, Osełka, Masło z Warlubia, Masło Amir.

Firma wprowadzała klientów w błąd, bo o ile skład widniejący na opakowaniu nie budził wątpliwości, o tyle po otwarciu można było postawić znak zapytania czy faktycznie mamy do czynienia z masłem. Gdy podrabianie wyszło na jaw - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę karę prawie 1,5 mln złotych. Wraz z pseudomaślanymi produktami zniknął Piotr Jastrzębski – główny założyciel Masmalu podejrzany o fałszerstwa.

50047_banner_700x330.jpg

Masła fałszowane przez Masmal Dairy zawierały tłuszcz roślinny. Masło Ekstra miało, aż 61,8% tłuszczu roślinnego, Masło Ekstra 100% oryginalne - 14%, a Masło ekstra Amir - 11,73%. Zgodnie z prawem, takie wyroby nie mogą być nazywane masłem, ponieważ nie może ono zawierać ani grama tłuszczu roślinnego.

Według obowiązujących przepisów masło musi mieć ok. 80-90% samego tłuszczu mlecznego. Przykładowe masła fałszowane przez Masmal Dairy:

PicMonkey-Cosasssllage.jpg

Dziś Masmal należy do Tadeusza Bruja z Polmleku, który uważa, że firma rozpoczyna nowe życie. Nowy właściciel chce podjąć negocjacje z UOKIK, aby kara pieniężna bezpośrednio obciążyła byłego właściciela Masmal Dairy, a nie firmę. Niestety takich przypadków jest wiele. Pozostaje nam mieć się na baczności i wybierać sprawdzoną, dobrą żywność.

Źródła:
www.m.bydgoszcz.gazeta.pl
www.nf.pl
www.blog.posbistro.com

Skomentuj

golon
prawie 4 lat

A ja się dziwiłem co te "masła" tak staniały w ostatnim czasie. W jednej sieci widziałem je nawet po 2.99zł a inne masła kosztowały po ok 5zł

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę