Magiczne zniknięcie "Magicznych" Apartamentów w Zakopanem!

Data: 28.01.2015
W1siziisijiwmtuvmdevmjgvmtffmdjfnthfoti1x3pulnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Oferta wypoczynku okazała się dziełem naciągaczy!

Fałszywe oferty wynajmu apartamentów oraz pokoi hotelowych w znanych miejscowościach w naszym kraju pojawiają się od lat. Zwykle umieszczane były one w różnego rodzaju serwisach ogłoszeniowych i charakteryzowały się małą ilością danych kontaktowych oraz często brakiem jakiegokolwiek zdjęcia rzeczonego obiektu. Tym razem jednak przypadek jest nieco inny – oszuści zadali sobie wiele trudu, alby jak najbardziej uwiarygodnić swoje oszustwo. Stworzyli bowiem świetnie zorganizowaną stronę internetową pod adresem: www.apartamentymagicznezakopane.com.

Strona została profesjonalnie przygotowana - można było na niej znaleźć atrakcyjne zdjęcia, a także regulamin dla wynajmujących. Na stronie został zamieszczony adres istniejącego budynku w Zakopanem przy ulicy Zborowskiego 4a i numer telefonu komórkowego, który czynny był codziennie od godziny 9 do 21. Jak podaje RMF FM, kobieta odbierająca telefon przedstawiała się: „Apartamenty Magiczne Zakopane”. Wiedziała sporo o budynku – że ma ok. 20 lat, znajduje się tam wiele mieszkań, które zostały przebudowane na apartamenty, doradzała, jak dojechać pod podany adres, i gdzie najłatwiej znaleźć miejsce parkingowe. Oferta kusiła nie tylko wspaniałymi zdjęciami, ale także niskimi cenami oraz rabatami (nawet do 15%!) przy wpłacie całej kwoty na podany na stronie adres konta bakowego. Na przykład apartament dla 8 osób kosztował 230 zł za dobę.

0003T9MB3STNWIVW-C116-F4.jpg

Jest to bardzo niska cena, biorąc pod uwagę deklarowane położenie obiektu w samym centrum Zakopanego – zaledwie 30 metrów od Krupówek. Również niektóre zapisy w regulaminie były alarmujące – raz jest w nim mowa o zaliczce, innym razem o zadatku. Dość niecodzienny wydaje się także zapis: „Apartamenty Magiczne Zakopane zobowiązują się do dołożenia wszelkich starań w celu realizacji usługi w sposób sumienny, uczciwy i rzetelny.” Największym problemem okazało się jednak to, że nikt z mieszkańców bloku przy ulicy Zborowskiego 4a w Zakopanem nie słyszał nigdy o Apartamentach Magicznych. Czyżby w „magiczny” sposób zniknęły?

Po licznych telefonach od oszukanych ludzi, sprawą zajęła się zakopiańska policja. Ustalono, że serwer, na którym zlokalizowana jest podejrzana witryna znajduje się w Teksasie. O innych szczegółach prowadzonego śledztwa policjanci nie chcą mówić. Proszą jednak o kontakt wszystkich tych, którzy dali się skusić „magicznej” ofercie i przez to zostali oszukani.

0003T9MDETX7ATB1-C116-F4.jpg


Obecnie strona www.apartamentymagicznezakopane.com nie działa.

Źródła:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-uwaga-na-oferty-apartamentow-w-zakopanem-one-nie-istnieja,nId,1594710
http://narty.wp.pl/informacje/apartamenty-widma-w-zakopanem,1183,1,1.html

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę