Zakupy widmo z etanto.pl

Data: 30.06.2015
W1siziisijiwmtuvmdyvmzavmtjfntdfmzvfmjayx2v0yw4ucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Przestrzegamy przed sztuczkami firmy etanto.pl!

Zakupy przez Internet
Kupowanie w sieci pokochali niemal wszyscy. Jest prościej, sprawniej i co dla wielu najważniejsze - często jest też zdecydowanie taniej. Wybór bywa nieporównywalnie większy, ceny potrafią być nawet dwukrotnie niższe, produkty lepsze pod względem jakości, a do tego szybko docierają one do klienta. Niestety łatwo stracić czujność. Gdy era e-sklepów ma się wciąż całkiem nieźle nie brakuje oszustów, którzy uśpioną czujność klientów bezczelnie wykorzystują. Tak jak miało to miejsce w przypadku sklepu etanto.pl.

finanse20.jpg

100 zł taniej
Kilkadziesiąt złotych zniżki na danym produkcie jest w stanie przekonać klienta do zakupu przez Internet. Przed rokiem sklep internetowy etanto.pl miał mnóstwo pozytywnych opinii i wielu zadowolonych klientów. Nie trzeba było jednak długo czekać na pierwsze skargi. Klienci towaru nie otrzymywali, z firmą nie mogli się skontaktować w żaden powszechnie znany sposób. Zwrot pieniędzy załatwiany oficjalnie i rzetelnie ze strony kupujących również okazał się być niemożliwym.

cms-image-000156699.jpg

Jeszcze w pierwszej połowie maja sklep internetowy etanto.pl wedle sporządzonego regulaminu, który trzeba było zaakceptować, by dokonać zakupów - informował o tym, iż jest to firma ATT Partners LLC przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Prosta w formie witryna, ale przyciągająca uwagę klientów atrakcyjnymi cenami została zawieszona na jakiś czas – jak tłumaczył Marek Kuc - prokurent firmy zarządzającej e-sklepem w celu przebudowy i dostosowania regulaminu. Następnie okazało się, iż dotychczasowa polska firma jest już spółką amerykańską ulokowaną w stanie Wyoming w Stanach Zjednoczonych. Po dokonanych zmianach dotychczasowi klienci nie mieli szans na zalogowanie się według istniejących dotąd profili. Zastosowano regulamin „amerykański”, który nijak ma się do polskich praw względem konsumentów.

Amerykańska firma ma tak naprawdę nieaktywny status. Numeru KRS brak, bo jako „amerykańska” nie musi posiadać wpisu do rejestru. NIP to z kolei uderzenie w rejony czeskie. Do tego pojawiają się inne spółki, o tych samych adresach siedziby.

Świat-w-twoich-rękach.jpg

Międzynarodowo...
Etanto.pl można podsumować krótko. Dawna polska firma, obecnie amerykańska z czeskimi korzeniami. A tak naprawdę, coś w rodzaju firmy widmo, na której koncie są ogromne kwoty zadłużenia. Nie dajcie się zwieść pozorom i jedynie dobrym opiniom klientów, bo stworzenie znacznej ilości pozytywnych komentarzy jest bardzo proste, a znacznie trudniejszym staje się zwrot poniesionych kosztów.

Źródła:
www.biznes.onet.pl
www.serialetv24.com.pl
www.blogi.newsweek.pl
www.m.7dni.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę