Nielegalne używki, podróbki perfum i brytyjska afera z fałszywą żywnością w tle!

Data: 10.02.2014
W1siziisijiwmtqvmdivmtavmtzfntzfndrfote1x253by5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Nielegalny alkohol i tytoń w Nieradzie, podróbki perfum w Częstochowie i skandal z żywnością w Wielkiej Brytanii, czyli żniwa po minionym weekendzie.

Zaczynamy od wieści z kraju. Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali dwie kobiety, które handlowały kosmetykami i innymi artykułami z podrobionymi znakami towarowymi.

9 lutego br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Godpodarczą KMP w Częstochowie skontrolowali punkty handlowe w których sprzedawano perfumy oraz inne towary. Celem kontroli było sprawdzenie czy artykuły te są legalne w zakresie zastrzeżonych znaków towarowych różnego rodzaju firm. W trakcie kontroli jednego z punktów handlowych na ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie, śledczy zabezpieczyli perfumy różnego rodzaju firm, które posiadały podrobione zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego mienia u 45-letniej mieszkanki Opola wyceniono na kwotę około 15 tysięcy złotych.

perf.jpg

biz.jpg
(źródło: www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl)

Godzinę później śledczy skontrolowali inne stoisko w dzielnicy Tysiąclecie w Częstochowie, gdzie zabezpieczono kolejne podróbki różnego rodzaju rzeczy dla dzieci. Wartość zabezpieczonego towaru u 46-letniej częstochowianki wyceniono na kwotę 16 tysięcy złotych. Jeśli ustalenia policjantów potwierdzą się, zatrzymane kobiety odpowiedzą za naruszenie ustawy prawa o własności przemysłowej, za co grozi im do 5 lat więzienia.

alko.jpg
(źródło: www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl)

Kilka dni temu policjanci z Częstochowy weszli do jednego z domów w Nieradzie, gdzie według ustaleń mogły znajdować się: nielegalny alkohol i papierosy. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Śledczy znaleźli dużą ilość towarów bez akcyzy. Łącznie zabezpieczyli prawie 200 litrów spirytusu, 30 litrów różnego rodzaju alkoholu, ponad 70 kilogramów tytoniu oraz 1370 paczek papierosów niewiadomego pochodzenia. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego szacowana jest na ponad 80 tysięcy złotych. Zatrzymanemu 27-letniemu mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna. Temat podrabianego, niebezpiecznego alkoholu oraz fałszowanego na ogromną skalę tytoniu poruszaliśmy również na łamach naszego portalu.

Tymczasem mieszkańcy Wielkiej Brytanii też mają powody do niezadowolenia. Z badań w West Yorkshire w północnej Anglii wynika, że prawie 40% żywności nie spełnia unijnych wymagań. Sprawę przybliżył dziennik "The Guardian". W laboratoriach zbadano 900 próbek rozmaitych produktów: mięsa, napojów, herbaty, krewetek i alkoholu. W szynce znajdowano mięso oddzielone mechanicznie, czyli emulsję powstałą z wyciskanych przez prasę kurczęcych szkieletów; krewetki w połowie składały się z wody; w składzie wyszczuplającej "herbatki ziołowej" nie znaleziono ani ziół, ani herbaty, a jedynie glukozę nasyconą wycofanym z obrotu lekiem na otyłość w dawce 13 razy większej od normalnej. Fałszowana była również wódka oraz etykiety owoców.

W najbliższym czasie przyjrzymy się podrabianym produktom spożywczym w naszym kraju, bo niestety polscy producenci, również do świętych nie należą.

Źródła: www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl, www.stooq.pl, www.theguardian.com/uk.

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę