Podrabiał perfumy - wpadł w Warszawie!

Data: 18.01.2014
W1siziisijiwmtqvmdevmtgvmtdfmdffmtzfodk3x3blcmz1bxkucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

W Warszawie policjanci zatrzymali 24-letniego Łukasza K., który m.in. za pomocą jednego z portali internetowych sprzedawał podróbki markowych perfum i kosmetyków. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru to ponad 460 tys. złotych.

Według ustaleń policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, proceder trwał od co najmniej kilku miesięcy. Zatrzymany mężczyzna sprzedawał podrabiane perfumy i kosmetyki poprzez jeden z portali internetowych. Łukasz K. sprzedawał podróbki, również na okolicznych bazarach, a także pod dużymi centrami handlowymi, gdzie targował perfumami z podrobionymi znakami towarowymi prosto ze swojego samochodu.

z15295714Q.jpg
Zdjęcia operacyjne policji (Fot. KSP), źródło: www.gazeta.pl

Mężczyzna wreszcie wpadł. Przyłapano go na gorącym uczynku w miniony czwartek, kiedy sprzedawał towar przypadkowym klientom w pobliżu Hali Mirowskiej. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w jego samochodzie 2700 sztuk podrabianych perfum i kosmetyków znanych światowych marek.

Łukasz K. był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwo. Jednak tym razem usłyszał zarzut z Ustawy prawo przemysłowe dotyczący obrotu przedmiotami o podrobionych znakach towarowych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: www.gazeta.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę