Ostrzeżenie: niebezpieczny zestaw dla dzieci z Ikei!

Data: 26.01.2016
W1siziisijiwmtyvmdevmjyvmtjfndrfmtlfov96ywjhdy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Jeśli kupiliście swoim dzieciom pałeczki do perkusji lub bębenek w sklepie IKEA - zwróćcie je szybko do pobliskiego marketu tej firmy.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został powiadomiony przez firmę IKEA o fakcie, że zestaw zabawkowy, w którego skład wchodzą: pałeczki do perkusji oraz bębenek wyprodukowane zostały w Chinach i mogą być niebezpieczne.

10310257 LATTJO pałeczka do bębenka, 3 pary:
d27dc9cd.jpg
50310260 LATTJO bębenek:
8926da9f.jpg
Jak podaje UOKiK: Spółka poinformowała o usterce polegającej na odkręcaniu się lub poluzowaniu gumowej nakładki pałeczek. Element ten może trafić w ręce małych dzieci i spowodować zadławienie.

Klienci, którzy zakupili towar mogą zwrócić zabawki w najbliższym sklepie IKEA - otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

Informacja o wycofaniu ww. wyrobów została umieszczona w widocznych miejscach w sklepach IKEA oraz na stronie internetowej spółki www.ikea.pl.

Informacji związanych z akcją udziela IKEA Retail Sp. z o.o. (adres: Pl. Szwedzki 3, 05-090 Janki, tel. 22 720 46 46, faks: 22 720 46 66).

Zgodnie z obowiązującym prawem przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.

O niebezpiecznych zabawkach pisaliśmy już w naszym serwisie, pozornie błahe elementy mogą wyrządzić dzieciom wiele szkód - ostrzegamy wszystkich, którzy weszli w posiadanie zabawek.

Źródło:
www.uokik.gov.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę