Uwaga! Niebezpieczne wózki i smoczki dla dzieci!

Data: 02.02.2014
W1siziisijiwmtqvmdivmdivmtffmjrfmzlfmtayx3ntb2tplnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Tym razem firmy produkujące akcesoria dla dzieci wypuściły na rynek wadliwy towar. Chodzi o wózki dziecięce i smoczki. Producenci informują konsumentów i wycofują artykuły.

Producent wózków Britax prosi swoich klientów o natychmiastowy kontakt. Ostrzeżenie dotyczy aż 216. tysięcy wózków typu B-Agile, B-Agile Double i BOB Motion sprzedanych od maja 2011 roku do czerwca 2013 roku. Zawias zastosowany w mechanizmie składania wózka może kaleczyć, łamać lub nawet obciąć palce użytkownika podczas jego rozkładania lub składania. Firma Britax odnotowała już osiem tragicznych incydentów. Prosi więc wszystkich klientów, którzy mają takie wózki, by skontaktowali się z nią jak najszybciej. Wózki zostaną za darmo naprawione - wadliwa część zostanie wymieniona.

wozki.jpeg
(źródło: www.newser.com)

Druga sprawa o podobnym charakterze dotyczy smoczków dziecięcych. Firma Fred and Friends wycofuje z rynku 200 tysięcy swoich smoczków: z brodą i wąsami, z pokrętłem "regulacji głośności" i "przyciskiem alarmowym". Okazuje się, że ruchome części tych smoczków mogą odpaść. Są tak małe, że dzieci mogą je połknąć. Tym razem chyba producenci przedobrzyli. Na przyszłość zamiast kombinować z doczepianymi elementami lepiej postawić na bezpieczeństwo.

smowasy.jpg
(źródło: www.abclocal.go.com)

Przestrzegamy przed niebezpiecznymi akcesoriami dziecięcymi, warto przed zakupem zwrócić uwagę na każdy szczegół.


(Źródło: www.newser.com)

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę