Straż Graniczna zatrzymała podróbki warte 22 mln złotych!

Data: 03.11.2014
W1siziisijiwmtqvmtevmdmvmtnfndjfmjnfnjg2x3d3lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

W Wólce Kosowskiej zlikwidowano największy w tym roku nielegalny nocny bazar z podróbkami.

Akcja funkcjonariuszy Straży Granicznej odbyła się w godzinach nocnych, na parkingu znajdującym się przed wejściem do jednego z magazynów handlowych w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Podróbki opatrzone symbolami markowych firm w hurtowych ilościach sprzedawane były w 121. pojazdach. Trefny towar produkowany był w Chinach, a następnie przemycany na teren Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, sprzedających nielegalny towar. Jak podaje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej - zatrzymane osoby to cudzoziemcy narodowości: tureckiej, indyjskiej, ormiańskiej, pakistańskiej, afgańskiej i ukraińskiej. Nie wszyscy z zatrzymanych mieli zalegalizowany pobyt na terenie naszego kraju.

9ff7ecc2851936b558308bdd6039b652,641,0,0,0.jpg

DSCF6678.jpg

DSCF6697.jpg

Służby zabezpieczyły łącznie 121 busów, w których znajdowały się setki tysięcy podrobionych artykułów znanych światowych marek, zapobiegając w ten sposób wprowadzeniu do obrotu nielegalnego towaru o szacunkowej wartości ponad 22 mln złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 5 lat. Postępowania przygotowawcze prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.


Źródło:
www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę