Ostrzegamy przed fikcyjną firmą Lubicz Inkasso!

Data: 22.07.2015
W1siziisijiwmtuvmdcvmjivmtjfndnfndnfotu4x2tsa2wucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Fikcyjna firma Lubicz Inkasso w formie mailowej - wzywa do zapłaty zaległej faktury. Jest to kolejna próba wyłudzenia pieniędzy przez internetowych oszustów.

W ostatnich dniach w Internecie pojawili się oszuści, którzy pod nazwą Lubicz Inkasso, próbują wyłudzić od internautów pieniądze. Naciągacze wykupili specjalną witrynę ,,lubiczinkasso.pl’’, za pośrednictwem której wysyłali internautom e-maile następującej treści:

"Witam Państwa.
Nadal nie otrzymaliśmy płatności za fakturę FV 11/06/2015. Mogła do Państwa nie dotrzeć dlatego teraz wrzuciłem ją na hosting dokumentów tutaj http://downloaded.pl/pobierz/fv-11062015 Proszę pobrać i uregulować należność. W przeciwnym wypadku sprawę skierujemy do windykacji.

Dokument zabezpieczony jest hasłem przypisanym do Państwa numeru telefonu. Aby uniknąć problemów proszę o pilne załatwienie sprawy.

Pozdrawiam
Tomasz z Lubicz Inkasso
"

Piękny fake, prawda? Oczywiście, wiadomość tę należy zignorować, ponieważ pobranie faktury oznacza zarejestrowanie się w płatnym serwisie SMS. Koszt każdej przychodzącej wiadomości to 18,45zł z VAT. Nie dajcie się oszukać!

Źródła:
www.rmf24.pl
www.itsecurity24.info

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę