Uwaga na sfałszowany rejestr szkół!

Data: 30.07.2015
W1siziisijiwmtuvmdcvmzavmtffmtvfmtjfodi3x3npb2dnlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Grupa oszustów założyła rejestr szkół, łudząco podobny do strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, za pośrednictwem którego wyłudza od dyrektorów placówek pieniądze.

SIO nie mylić z eSIO!

Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło System Informacji Oświatowej, który ma na celu zbieranie danych o wszystkich placówkach w Polsce, dyrektorzy mają obowiązek dwa razy w roku uaktualniać informacje, między innymi o liczbie uczniów czy nauczycieli. Korzystanie z systemu jest całkowicie bezpłatne i pełni funkcję wyłącznie informacyjną.

Firma, pod nazwą której działają oszuści to Elektroniczny System Informacji Oświatowej. Oszuści wysyłają do dyrektorów , którzy zarejestrowali się w nieprawdziwym systemie - faktury, opiewające na kwotę 300zł rocznie + VAT. Działalność oszustów sięga roku 2012, sprawą zajmowała się prokuratura, jednak śledztwo umorzono, a naciągacze bezkarnie kontynuowali swoje poczynania.

Oszukanych jest wielu, w bazie eSIO znajduje się około 61 tysięcy wpisów, dotyczących poszczególnych placówek. Ministerstwo Edukacji przestrzega przed nielegalnym działaniem podobnych firm:

Informujemy, że jedyna oficjalna strona Ministerstwa Edukacji Narodowej dedykowana SIO dostępna jest wyłącznie pod adresem www.sio.men.gov.pl. Obsługę systemu zapewnia Centrum Informatyczne Edukacji posługujące się poniższym logo:

logo_cie.gif

Źródła:
gazetaprawna.pl
kuratorium.lodz.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę