Skonfiskowano 1,5 tys. podróbek w Wielkopolsce!

Data: 28.01.2014
W1siziisijiwmtqvmdevmjgvmtrfmzlfmzvfmjrfemfilnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Turku i Jarocina zabezpieczyli na terenie Wielkopolski towar o łącznej wartości przekraczającej 93 tysiące złotych. Pokrzywdzonymi w wyniku przestępczego procederu są producenci odzieży, zabawek, artykułów dziecięcych i sportowych.

W trakcie realizacji sprawy, 23 i 24 stycznia br. policjanci skontrolowali sześć sklepów i stoisk handlowych na terenie powiatu tureckiego i jarocińskiego. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 1500 sztuk odzieży, toreb, plecaków zabawek i biżuterii, na których widniały zastrzeżone znaki towarowe o wartości ponad 93. tysięcy złotych.

pg_1.JPG

znaki5.jpg
(źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl)

Zabezpieczone przez policjantów towary opatrzone były metkami znanych firm odzieżowych i domów mody. Dużą część podróbek stanowiły zabawki i artykuły szkolne ze znakami towarowymi bardzo popularnymi wśród najmłodszych dzieci.

W czynnościach prowadzonych przez policjantów udział wziął przedstawiciel pokrzywdzonych firm – specjalista przeszkolony w zakresie rozpoznawania oryginalnych produktów, który jednoznacznie zajął stanowisko, co do braku autentyczności zabezpieczonych przedmiotów. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalają jak długo właściciele sklepów i stoisk sprzedawali podrobione produkty, ile podróbek sprzedali i jakie straty wyrządzili producentom. Za handel podrobioną odzieżą grozi kara grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności.

My tradycyjnie przestrzegamy przed podrabianymi towarami, pisaliśmy już m.in. o nielegalnych zabawkach. Jeśli macie wątpliwości, co do towaru, który chcecie kupić pytajcie i dzielcie się opiniami na naszym forum.

Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę