Ale-gratka.com vs Alegratka.pl - czyli wyróżnij swój fake!

Data: 26.08.2015
W1siziisijiwmtuvmdgvmjyvmtffmzhfmjhfnzk4x2fsbc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Każdy, kto za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego ale-gratka.com chce sprzedać lub wynająć mieszkanie - powinien natychmiast zrezygnować z tego pomysłu. Portal ale-gratka.com - to nie to samo, co znany portal ogłoszeniowy, należący do Grupy Polska Press - alegratka.pl.

Jak działają?
Fałszywy portal ale-gratka.com oferuje zainteresowanym publikację ich ogłoszenia na najważniejszych portalach ogłoszeniowych przez trzy miesiące - za darmo.

bb.png

Nie dajmy się jednak nabrać. Ci sami kanciarze założyli w grudniu 2014 roku portal alegratka.eu - aktualnie zmienili domenę na .com i nadal wrabiają internautów w celu wyłudzenia pieniędzy. Zapewniają, że publikacja ogłoszenia jest przez trzy miesiące całkowicie darmowa. Nikt jednak nie informuje, iż po upływie tego okresu - umowa przedłużana jest automatycznie, a opłata miesięczna wynosi 499zł! Klienci dowiadują się o tym zazwyczaj już po fakcie (obecnie informacja jest zawarta w regulaminie spisanym małą, szarą czcionką). Kolejnym krokiem naciągaczy są liczne wezwania do zapłaty, ponaglenia oraz groźby wpisania do rejestru dłużników. Oszukanym z właścicielami portalu ale-gratka.com pozostał jedynie kontakt mailowy, a ogłoszenia, które miały być widoczne na największych portalach ogłoszeniowych pozostają zagadką, nie można ich zlokalizować.

Jak nie dać się oszukać?
Liczba internetowych oszustów wciąż rośnie, a wraz z nią pomysły - coraz lepsze, na to jak nabrać i wyłudzić pieniądze od internautów. Pierwszą zasadą, do której powinniśmy się zastosować jeśli nie chcemy paść ich ofiarami jest czujność. Podszywanie pod znane firmy czy portale jest bardzo często spotykane, dlatego jeśli decydujemy się na usługi oferowane przez daną firmę - należy dokładnie sprawdzić, przede wszystkim jej nazwę oraz informacje takie jak: adres prowadzenia działalności, zasady reklamacji, łączną cenę usługi, sposób i termin płatności, prawo odstąpienia od umowy - należy zawsze dokładnie czytać regulaminy!


Źródła:
www.ale-gratka.com
www.wyborcza.biz

Skomentuj

Program oryginalny sprzedawca

Cenimy uczciwych sprzedawców, dlatego też postanowiliśmy im pomóc

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę