Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Załóż gumę na instrument – byle nie podróbę!

Data: 15.11.2013 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtmvmtevmtuvmtzfmtjfmtbfntyzx2jhbmfulnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Prezerwatywa! Magiczne słowo i równie magiczny produkt. Skojarzenia z tym towarem nasuwają nam się automatycznie. Czy jednak myślimy w jego kontekście o możliwości podróbki? Podrabianie gumek – przegięcie? Nie – totalna paranoja.

Na Chiny, jeśli chodzi o podróby zawsze możemy liczyć. Głośna sprawa w 2008 roku, kiedy to policjanci wkroczyli do nielegalnej fabryki w prowincji Zhejiang i zabezpieczyli pół miliona fałszywych prezerwatyw – mało kogo poruszyła. Jeszcze w tym samym roku nowojorskie służby skonfiskowały miliony fałszywych prezerwatyw, oznaczonych firmą Trojan, które trafiły do dyskontów w Nowym Jorku, Wirginii i Teksasie. Natomiast w prowincji Hunan państwowe media zostały poinformowane przez policję o aresztowaniu czwórki osób w małej fabryce w mieście Shaoyang. Służby znalazły tam 2 miliony niewysterylizowanych prezerwatyw w pudełeczkach oznakowanych dobrze nam znanymi markami, takimi jak: Durex, Love Card czy Rough Rider.

durex.png

(źródło: www.trabajados.com)

24 czerwca 2013r. w Gdyni funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej zatrzymali kontener w całości wypełniony podrabianymi prezerwatywami. Towar zapakowany był w pięćset kartonów, które zostały wyładowane w gdyńskim porcie, a przypłynęły z Chin. Każde opakowanie opatrzone zostało bezprawnie znakiem towarowym, którego właścicielem jest firma z Czech - łącznie niespełna półtora miliona podrobionych prezerwatyw – szacowana wartość takich rarytasów – ok. 60 tys. dolarów.

obraz_3112_2.jpg

obraz_3112_3.jpg

(źródło: www.gdynia.uc.gov.pl)

Nie był to pierwszy taki przypadek. W lutym br. w paczce z Chin funkcjonariusze wykryli 2000 sztuk gumek oznaczonych logo znanej firmy, natomiast 1000 sztuk, tym razem w przesyłce ze Stanów Zjednoczonych nakryto kilka lat temu - na żadnym z produktów nie było znaku bezpieczeństwa CE. W maju tego roku w Chinach zlikwidowano zakład, w którym podrabiano miliony tego typu towarów, ich wartość przekraczała 5 milionów funtów!

Specjaliści jednogłośnie twierdzą, że prezerwatywy beznadziejnej jakości niemal w ogóle nie chronią przed niechcianym zapłodnieniem, mało tego - mogą przenosić zaraźliwe choroby. Oczekiwania, co do gumek klienci mają spore, chcieliby cienkie, elastyczne, najlepiej powiększające członka. Warto się jednak zastanowić w pierwszej kolejności nad ich oryginalnością i jakością. Nie używamy już zwierzęcych pęcherzy, jak robiono to dawniej. Od 1843 roku i odkrycia dętki z miękkiej gumy przez Charlesa Goodyeara i Thomasa Hancocka świat ewoluował i prezerwatywy razem z nim. Korzystajmy z dostępnej wiedzy i bądźmy czujni, bo nawet w tak intymnej dziedzinie życia jak seks czaić się może podróba.

Gdzie kupujecie prezerwatywy? W aptekach? Wstyd. W kioskach? Mniejszy wstyd, ale nie wiadomo gdzie i w jakich warunkach były przechowywane. Przez internet? Wstyd…się przyznać. Na Allegro i innych portalach można tanio kupić gumki znanych, cenionych, topowych firm. Klikasz, ile chcesz, płacisz, czekasz, używasz, achhh. Bez wstydu, wychodzenia z domu, kolejki w aptece – idealnie! Złotówka za jednego Durexa – świetnie, po kieszeni nie oberwiesz, zaoszczędzisz, a przecież z tym, jak z papierem toaletowym – drugi raz nie użyjesz.

252284648_365ef5660d.jpg

(źródło: www.foter.com)

Znam ludzi, którzy korzystali i korzystają, i z tego, co wiem (choć sytuacja mogła się zmienić) – dzieci nie mają, wszyscy są zdrowi i zadowoleni. Wiadomo - towar hurtowy to i ceny niższe - warto jednak sprawdzić podstawowe informacje, datę ważności, oznakowania, zadać pytanie sprzedającemu, jeśli mamy jakieś wątpliwości. Choć pamiętać też należy o odgórnej informacji od producenta, zamieszczonej na wszystkich opakowaniach prezerwatyw, mianowicie, że żadna metoda antykoncepcyjna nie zapewnia 100% ochrony.

Na forach internetowych, jeśli chodzi o kupowanie prezerwatyw przez internet zdania są podzielone, jednak przeważają głosy za nieoszczędzaniem na tego typu towarach. Najważniejsza jest skuteczność, ale zwracajmy też uwagę na inne aspekty. Wybierajmy produkty świadomie i krytycznie, szczególnie te, które mogą wpłynąć bezpośrednio na nasze zdrowie.

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę