Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Drogo zapłacisz za taniezakupy.pl! Uwaga na serwisy taniezakupy i licytacja-komornicza!

Data: 12.03.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmdmvmtivmtvfmjjfntrfnze5x3r6emzhlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Po raz kolejny mamy do czynienia ze sklepem internetowym, żerującym na ludzkiej nieuwadze. Tym razem mamią nas obniżkami produktów nawet o 80%. Zanim jednak złapiesz okazję życia zapłacisz 149zł!

Wielu osobom serwisu taniezakupy.pl nie trzeba przedstawiać - niestety szerokie grono nieświadomych klientów dało się złapać w zastawioną przez portal pułapkę. O co chodzi? Na początek przyjrzyjmy się bliżej samej stronie.

Bez tytułu.png
(źródło: www.taniezakupy.pl)

Wita nas atrakcyjna, uśmiechnięta, oczywiście zadowolona z zakupów w „sklepie” blondynka (przyjazna i wzbudzająca zaufanie), naszą uwagę zwraca również duża niebieska metka informująca o możliwych promocjach, nawet - do 80% taniej! No, kto by się nie skusił. Asortyment bogaty - można kupić sprzęty komputerowe, ubrania, książki, perfumy, alkohole, praktycznie wszystko, czego dusza klienta zapragnie. Niestety, chcąc poznać jakiekolwiek szczegóły produktów musimy się zarejestrować. Ale co to za problem, kilka minut i po robocie, a przecież można tyle zaoszczędzić.

I w tym miejscu zaczynają się kłopoty. Kto z nas czyta dokładnie regulaminy, zanim gdziekolwiek się zarejestruje? Niestety wciąż niewielu osobom chce się to robić. A w regulaminie znajdować może się taka oto ciekawostka.

sregu.png
(źródło: www.taniezakupy.pl)

Kruczek tkwi w zdaniu: Akceptacja niniejszego regulaminu skutkuje złożeniem wiążącej oferty zawarcia odpłatnej dwunastomiesięcznej umowy o świadczenie elektronicznej usługi premium, której całkowity koszt wynosi sto czterdzieści dziewięć złotych złotych (cena zawiera podatek od towarów i usług). Koszt rejestracji jest umyślnie podany słownie - taki zapis mniej rzuca się w oczy niż zapis cyframi arabskimi, łatwiej go przeoczyć i wpaść w pułapkę. Powtórzenie po sobie wyrazu "złotych" w przytoczonym zdaniu regulaminu nie wygląda zbyt profesjonalnie, ale to można jeszcze wybaczyć. O wiele ciekawszy jest zaś box, znajdujący się po lewej stronie, ewidentnie kojarzący się z okienkiem Facebooka, dziwnym trafem "osoby, które lubią Taniezakupy.pl" to miło wyglądające, uśmiechnięte, ładne kobiety i młodzi, przystojni mężczyźni.

TZface.png
(źródło: www.taniezakupy.pl)

Oczywiście to fake, a nie okienko z fanami FB - wygląda inaczej, nie da się w nic kliknąć, nie ma przekierowania do prawdziwego Facebooka portalu, Taniezakupy.pl w ogóle nie mają swojego fanpage'a na FB! Trzeba uważać na tego typu elementy i dokładnie sprawdzić rzetelność strony zanim podejmiemy jakiekolwiek istotne działania.

Przeglądając zakładki nie odnajdziemy żadnych szczegółów na temat usług i towarów oferowanych przez serwis, ale natkniemy się na ramkę, która ma nas poinformować, czym są taniezakupy.pl - jest to drugie, już bardziej czytelne miejsce, gdzie widnieje koszt usługi, tym razem zapisany cyframi arabskimi. W regulaminie łatwo przeoczyć informację o opłacie, jednak na tę ramkę powinniśmy zdecydowanie zwrócić uwagę przed rejestracją.

cto2.png
(źródło: www.taniezakupy.pl)

Po kliknięciu przycisku „Zarejestruj się” zaczyna się cyrk. Pojawiają się linki do sklepów internetowych, rady zakupowe itp., a nie - tanie towary z wielu branż, które mieliśmy ochotę przeglądać i kupować po taniosze. Informacja o tym, że nie mamy do czynienia ze sklepem, lecz serwisem, który oferuje jedynie listę linków do innych sklepów internetowych jest zawarta już w pierwszych zdaniach regulaminu. Naprawdę przeczytanie regulaminu przed rejestracją na każdym portalu, szczególnie tak podejrzanym to podstawa.

Jeżeli w przeciągu „dziesięciu dni od momentu zawarcia umowy o świadczenie elektronicznej usługi premium” nie odstąpiliśmy od umowy i nie zapłaciliśmy „wpisowego” po jakimś czasie zaczną przychodzić na podany przy rejestracji adres e-mail - przypomnienia o płatności, wezwania do zapłaty, przedsądowe wezwania do zapłaty, ostateczne przedsądowe wezwania do zapłaty itp. To już niemal klasyczne straszaki, które mają wywołać w nas lęk, spowodować podwyższone ciśnienie i sprawić, żebyśmy cwaniakom te półtorej stówki przelali.

Wróćmy do regulaminu i zwróćmy uwagę na siedzibę organizacji: Usługodawcą usług realizowanych na podstawie niniejszego Regulaminu jest spółka Digital Premium Limited z siedzibą w Dubaju, Arabian Ranches, Alvorada 1, P.O. BOX 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie (zwana „Usługodawcą”). Nie da się ukryć, że Dubaj leży kawałek od Polski. W tym samym mieście znajdziemy też siedziby operatora serwisów takich jak Dobre-programy czy Plikostrada, właścicielom takich platform zależy na znalezieniu się poza jurysdykcją polskich sądów. Taka lokalizacja utrudnia dochodzenie roszczeń od nieuważnych, naciągniętych internautów. Te felerne serwisy zainspirowały się życiem i twórczością słynnego Pobieraczka i bardzo chciały mu dorównać.

Stary i nowy (czyt. droższy) regulamin!

Na samym końcu regulaminu znajduje się jeszcze jedna perełka, otóż zamieszczony jest tam link do regulaminu obowiązującego do dnia 15 października 2013 roku. Najciekawszy jest fakt, że w starym regulaminie koszt usługi wynosił 97zł! Widocznie interes się kręcił, więc ktoś postanowił wprowadzić podwyżkę za akceptację regulaminu i tym samym rejestrację na portalu, i już w nowym dokumencie, obowiązującym od 15 października 2013r. widnieje cena 147zł, całkiem możliwe, że niedługo znowu pojawi się kwota o minimum 50zł większa, w końcu nie ma nic za darmo.

Ale to jeszcze nie koniec.

Skomentuj

Michaś
prawie 5 lat

Nowa waluta na świecie - złotych złotych :-)

tadeusz
prawie 5 lat

A gdzie są śledzące nas w internecie odpowiednie służby. Jak ktoś przez pomyłkę wejdzie na stronę porno to wielka akcja a tu oszukują naród i służby nic-to jest właśnie Polska

vkmaxx
prawie 5 lat

Tutaj można przeczytać jak odstąpić od umowy z taniezakupy.pl bez konsekwencji :
http://www.maxxpreston.pl/web/odstapnienie-umowa-taniezakupy-pl/

Jest tam też interpretacja prawna na podstawie której można odstąpić od umowy...

Wicek.
ponad 4 lat

Ja też zarejestrowałem się na stronie Tanie Zakupy ,kiedy zorientowałem się ,że strona jest płatna natychmiast zrezygnowałem z umowy czyli odstąpiłem.Jaki moje było zdziwienie jak po czterech miesiącach otrzymałem przed Sądowe wezwanie do zapłaty.Odpisałem ,że oczekuję od nich na dokumentację zawarcia umowy ,jak również treść regulaminu i moje odstąpienie od umowy gdyż na podstawie tej dokumentacji złożę zawiadomienie do Prokuratury.Mimo,ze upłynęło już 8 miesięcy do obecnej chwili nie otrzymałem takich dokumentów.Bardzo bym chciał otrzymać takie dokumenty i z tymi oszustami spotkać się w Sądzie.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę