Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Kolejna atrapa oryginalnego serwisu Ray–Ban - Ostrzegamy!

Data: 18.11.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmtevmtgvmtrfmzjfmtdfnjuyx1jcdkcxms5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Niedawno przestrzegaliśmy przed portalem podszywającym się pod firmę Ray-Ban, dostępnym pod adresem Rayban-pol.com. Serwis przestał funkcjonować. Działają jednak inne atrapy, jedna z nich pod domeną www.glasses-b.com.

Oczywiście, już sam adres witryny budzi zastrzeżenia, oryginalna i oficjalna strona firmy Ray-Ban dostępna jest pod najprostszą domeną - www.ray-ban.com, twórcy www.glasses-b.com nie postarali się nawet o umieszczenie nazwy marki w adresie strony.

RBvG.png
(źródło: www.glasses-b.com)

Jednak to, co w ostatnim czasie najbardziej przykuło naszą uwagę to przede wszystkim wirusowa działalność tego portalu w serwisie Facebook. Niejednokrotnie, przeglądając tablicę aktywności można zauważyć sytuację, gdy ktoś ze znajomych zostaje np. „oznaczony w obiekcie zdjęcie użytkownika...” powiązanego z ofertą fejkowego e-sklepu lub z użytkownikiem (tu nazwa atrapy) - konfiguracje są rozmaite, dwie z nich poniżej:

ray-vir.png
(źródło: www.facebook.com)

raybbvirfb.png
(źródło: www.facebook.com)

W innym z zaobserwowanych przykładów wirus udostępnia się na tablicy użytkownika – zobaczyć można zdjęcie towaru z opisem „fantastycznej” promocji, link do strony - adres – www.lslesdc.com, który przekierowuje do www.glasses-b.com i krótki opis:

r1.jpg
(źródło www.glasses-b.com)

Co do samej strony internetowej – to typowa fałszywka, przeceny są wyjątkowo przesadzone, z np. 188,45£ na 12,99£! Za taką cenę nigdy nie kupimy oryginalnego towaru firmy Ray-Ban.

hotik.png
(źródło www.glasses-b.com)

Czerwone, ruchome ikonki „HOT” przy wybranych kategoriach okularów prędzej wywołają śmiech, niż świadomą chęć dokonania zakupu w tym "sklepie".

okuceny.png
(źródło: www.glasses-b.com)

Tym razem mamy do czynienia z całkowicie niepolską atrapą, prawdopodobnie więc mało kto z naszego kraju myślałby o skorzystaniu z tej oferty. Jednak wykorzystana tutaj metoda - wirusowej promocji i wprowadzania w błąd użytkowników Facebooka zwiększa szansę na to, że prędzej czy później nieświadoma osoba, myśląc że ktoś znajomy faktycznie udostępnia (zatem również poleca) link do strony – da się nabrać na niewiarygodne oferty.

Ostrzegamy, zarówno przed serwisem www.glasses-b.com (www.lslesdc.com), jak i krętacką działalnością takich firm w mediach społecznościowych! Uważajcie!

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę