Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Ostrzegamy przed serwisem Rayban-pol.com!

Data: 29.09.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmdkvmjkvmtdfmzffndnfmtcwx3jiz2wxlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Prezentujemy kolejny fejkowy sklep, tym razem podszywający się pod słynną firmę Ray-Ban.

Firma Ray-Ban jest producentem niezwykle popularnych modeli okularów, nie dziwi więc fakt, że produkty tej marki są nagminnie podrabiane. Portal Rayban-pol.com może pochwalić się szerokim asortymentem towarów w zachwycająco niskich cenach. Problem w tym, że przedstawione okulary to fałszywki, a strona internetowa to klasyczna atrapa:

towar.png
(źródło: www.rayban-pol.com)

Wyprzedaż? Obniżki z 623,16 na 100zł? Oszczędzasz 84%? Niewiarygodne okazje... Ciekawy jest również fakt, że twórcy strony chcieli prawdopodobnie stworzyć polski profil dla mieszkańców naszego kraju. Szkoda tylko, że słabo przyłożyli się do pracy, bo już choćby informacje w zakładce Bezpieczeństwo podane są w języku angielskim:

rbbezp.png
(źródło: www.rayban-pol.com)

Podobnie, jak zbiór najważniejszych informacji każdego sklepu internetowego, czyli Regulamin:

rbreg.png
(źródło: www.rayban-pol.com)

Na stronie nie znajdziemy obecnie wtyczek do żadnego serwisu społecznościowego, jak jednak poinformował nas jeden z internautów sklep miał swój profil na Facebooku i ktoś dbał nawet o jego „aktywność”, pan Przemysław relacjonuje:

Po prostu został założony fejkowy profil na FB i rozsyłał zaproszenia do znajomych, po czym zamiast zdjęć pojawiały się same zdjęcia okularów plus oznaczenia około 20 przypadkowych osób (…)

Stanowisko w sprawie „autentyczności” sklepu Rayban-pol.com zajęli nawet przedstawiciele autentycznej firmy Ray–Ban. Oto, co możemy znaleźć na oficjalnym profilu FB znanej marki:

fbfak.png
(źródło: www.facebook.com)

Firma Ray-Ban pracuje nad zlikwidowaniem podszywających się pod ich markę fałszywych sklepów, a my, póki co - ostrzegamy przed portalem Rayban-pol.com. Osoby niepewne, co do oryginalności okularów, które mają zamiar kupić zapraszamy na nasze forum oraz do lektury poradników.

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę