Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Ostrzegamy przed sklepem Ray-Ban-1.pl!

Data: 02.02.2015 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtuvmdivmdivmtffntjfmzhfmjg0x3jizzfnbgwucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Kultowa marka Ray-Ban doczekała się kolejnego serwisu internetowego, który rzekomo oficjalnie sprzedaje jej produkty.

O atrapach stron internetowych podszywających się pod kultową już firmę Ray-Ban pisaliśmy na łamach naszego serwisu, wskazywaliśmy sklep Glasses-b.com i jego wirusową działalność na Facebooku oraz portal Rayban-pol.com, który został uznany za "fake", nawet przez oficjalny serwis Ray-Ban. Szczęśliwie obydwie podejrzane strony, już nie funkcjonują. Pojawiają się jednak nowe... Jedną z nich jest Ray-Ban-1.pl.

r1.png
(źródło: www.ray-ban-1.pl)

To, co zaciekawia, już przy pierwszym kontakcie z Ray-ban-1.pl to podobieństwo strony do innych podejrzanych sklepów, takich jak, np. Max2014.pl czy NikeAirMax9.pl, różnice widoczne są właściwie wyłącznie w nazwie i opisywanym asortymencie, szablony natomiast są identyczne. Podejrzanie wygląda adres korespondencyjny rzekomego sklepu (polecam zerknąć do "Google maps") i regulamin:

rbreg.png
(źródło: www.ray-ban-1.pl)

Podobnie, jak w innych wskazywanych wyżej przypadkach w Regulaminie Ray-ban-1.pl brakuje wielu podstawowych informacji, m.in. numeru NIP, telefonu czy adresu e-mail do firmy.

Co do asortymentu – powszechnie wiadomo, że artykuły firmy Ray-Ban nie należą do tanich, to marka z wyrobioną renomą, stawiająca na jakość i design. Jeżeli gdziekolwiek mamy do czynienia z niesamowitą promocją - obniżką ceny okularów z 559,26zł na 129,42zł - oznacza to tylko jedno – taki produkt nie może być oryginalnym artykułem firmy Ray-Ban. Wystarczy przeglądnąć ofertę firmy na jej oficjalnej stronie - www.ray-ban.com, żeby przekonać się, jak kształtują się ceny towarów.

rbpr.png
(źródło: www.ray-ban-1.pl)

Na stronie Ray-ban-1.pl nie znajdziemy też wtyczek do żadnego serwisu społecznościowego, a w zakładce mapa strony znowu wyskakuje coś takiego:

map.png
(źródło: www.ray-ban-1.pl)

Po raz kolejny uczulamy przed tego typu stronami – typowymi atrapami, oferującymi podróbki niewiadomego pochodzenia. Ostrzegamy przed Ray-ban-1.pl!

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę