Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Przestrzegamy przed zakupami w sklepie Maxairnike.pl!

Data: 07.08.2015 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtuvmdgvmdcvmtrfmdrfmtnfotiyx25uawsucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Uważajcie na kolejny podejrzany sklep internetowy Maxairnike.pl.

Firma Nike prawdopodobnie zajmowałaby pierwsze miejsce w rankingu marek, których buty sportowe są najchętniej podrabiane, liczba szemranych sklepów sprzedających falsyfikaty towarów tej spółki w samej tylko Polsce jest zatrważająca i ciągle rośnie.

Kolejny sklep internetowy, któremu warto przyjrzeć się krytycznie przed podjęciem decyzji o zakupie jest dostępny pod domeną: www.maxairnike.pl. Problematyczna jest już nazwa, kojarząca się zdecydowanie bardziej z takimi wytworami jak: Nikeairmax9.pl, Maxnike.pl, Tanienikeairmax.pl niż z prostym adresem oryginalnej witryny www.nike.com.

Strategia wykorzystana przy tworzeniu omawianego tu sklepu przypomina tę zastosowaną w przypadku portalu Sportrunbuty.pl – białe tło, pastelowa, przyjemna kolorystyka, fałszywe „certyfikaty", mnogość modeli oraz rozmiarów butów i oczywiście - przyciągające uwagę, rewelacyjne promocje - zniżki o ponad 50%.


prod.png
(Źródło: www.maxairnike.pl)

dane.png
(Źródło: www.maxairnike.pl)

Tym razem zrezygnowano z wtyczek do serwisów społecznościowych (może twórcy tej strony nauczyli się na przykładzie innych, że jeśli wtyczki nie działają, a "fanpejdże" nie istnieją to nie ma sensu ich wstawiać na stronę), dodano natomiast dane „prezesa” oraz rozbudowany, niemal profesjonalny regulamin. Problem w tym, że Pan Przemko dodał za mało informacji, brakuje choćby podstaw - numeru NIP czy REGON, a co do adresu i ulicy Zamojskiej...

zzzzz.png
(Źródło: www.google.pl/maps/)

Centrum firmowej metropolii trudno to nazwać. W regulaminie nie znajdziemy informacji o tym, że zamawiane buty są oryginalne, jednak jest to zaznaczone w logo umieszczonym w lewym, górnym rogu strony. Problem w tym, że nie jest to oryginalne logo Nike (napis „NIKE”), a informacja ”Oryginalne Nike” jest nienaturalna, ma raczej jedynie stworzyć pozory , co do oryginalności zamawianego towaru.

logo.png
(Źródło: www.maxairnike.pl)

Ponadto zawsze przed zakupami warto zapoznać się z paragrafem – Warunki płatności i dostawy.

reg.2.png
(Źródło: www.maxairnike.pl)

Czas dostawy - do 30 dni od zawarcia umowy sprzedaży to zgrabna furtka dla sprzedających - do ściągnięcia butów od Chińczyków lub wysyłania towaru bezpośrednio z jakiejś azjatyckiej kopalni podróbek. Wszystko to dość podejrzane, prawda? Dlatego zamiast wysyłać pieniądze w ciemno, lepiej udać się do sprawdzonego, oryginalnego i rzetelnego sprzedawcy. Uważajcie na portal Maxairnike.pl!

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę