Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Punktujemy przekręty sklepu Vip-republic!

Data: 14.08.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmdgvmtqvmdlfmjrfmjlfodyzx0dmty5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

O sklepie Vip-republic zrobiło się ostatnio głośno, oszukanych osób przybywa, a sklep mimo tego wciąż normalnie funkcjonuje. Wyliczamy grzechy popełnione przez firmę.

1. Strona internetowa:

Znajdziemy na niej taką informację:

Właścicielem sklepu vip-republic jest Hagla Sp z o.o., ul. Zamiejska 13a/1, 80-038 Gdańsk, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Białystok Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000081155, NIP 5420010605, REGON 050266963. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Adres e-mail do firmy - [email protected] - poczta w Wirtualnej Polsce? Jak na firmę dość „nietypowo”. Wyjątkowe wrażenie robi jednak siedziba spółki, podobno umieszczona przy ul. Zamiejskiej 13a/1. Oto jak się prezentuje:

strretv.png(źródło: https://www.google.pl/maps/preview)

2. Działalność na Facebooku.

Na fanpage’u Vip-Republic widnieje ponad 103 tysiące fanów. Przy czym 99% z nich to kupieni tureccy "fani".

fanivr.png
(źródło: http://www.socialbakers.com)

Zajrzyjmy więc na ten profil - dzieją się tam rzeczy rozmaite. Ostatni post nie tylko zbiera coraz większą ilość polubień, ma też ponoć 32 komentarze, problem w tym, że zobaczyć możemy tylko jeden – pozytywny.

obkom.png
(źródło: www.facebook.pl)

Treść pozostałych 31. została ukryta, ciekawe czemu? 8 sierpnia można było przeczytać kilka opinii jeszcze przed ich ukryciem. Pani Aneta prezentowała ewidentnie odmienne nastawienie do firmy niż niejaka pani IzaBella.

1.png
(źródło: www.facebook.pl)

Jak widać firmie nie śpieszy się z wysyłką towarów za które otrzymali pieniądze od klientów. Na Facebooku znajdziemy wyłącznie pozytywne komentarze najpewniej pisane z fikcyjnych kont.

3. Blog firmowy

Firma posiadała również bloga, w którym na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało pięknie.

vrblog.png
(źródło: http://vip-republic.blog.pl/)

Tylko te komentarze jakieś takie mało zachęcające:

blkom.png
(źródło: http://vip-republic.blog.pl/)

Tak czy owak blog przestał funkcjonować kilka dni temu.

Do powyższych atrakcji proponowanych przez Vip-Republic dochodzą jeszcze zarzuty dotyczące sprzedawania przez nich podróbek. Sklep reklamował się w różnych mediach, wykorzystywał do promocji, m.in. reklamę outdoorową, co oczywiście wzbudzało wiarygodność wśród [potencjalnych klientów. Każdy kto słyszał choćby o aferze związanej ze sklepem Retrobut wie, że reklama danej firmy nie jest gwarantem jej rzetelności. Różne wersje językowe strony są do kitu. Zresztą masa negatywnych komentarzy zamieszczonych na różnych forach internetowych najlepiej świadczy o „profesjonalizmie” - „najlepszego sklepu internetowego w Europie Wschodniej”. Wystarczy choćby przejrzeć opinie użytkowników forum Allekicz.

Oczywiście, ostrzegamy przed działalnością Vip-Republic, szczególnie że sklep funkcjonuje dalej w najlepsze i tylko czeka na kolejnych, nieostrożnych klientów.

Skomentuj

maviej1
ponad 5 lat

Jestem kolejnym oszukanym - zamówione i opłacone na początku lipca buty nigdy nie dotarły. Były dwa maile odwlekające sprawę. Pytanie: czy ktoś wie, czy któraś prokuratura już się tym zajmuje? Gdzie można zgłaszać te przypadki? Dlaczego tysiące oszukanych nie ma żadnej siły przebicia, żeby tych gnojków powiesić za jajka?

Kamil
ponad 5 lat

Zgłoś sprawę w miejscu zamieszkania, aczkolwiek i tak nic nie ugrasz bo to nie pierwszy ich przekręt.

Artur
ponad 5 lat

Sprawę oszustwa sklepu Vip-d... zgłosiłem na policji. Wczoraj otrzymałem informację, że jest to dość pokaźny przekręt. Pozdrawiam oszukanych i polecam jak najszybciej z dokumentami na policję.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę