Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Sklep-air-max.pl – uwaga na kolejną atrapę z Hong Kongu!

Data: 04.12.2015 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtuvmtivmdqvmtvfmjzfnddfmjgzx3nrbgvwywlylnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Domena tej strony internetowej to poszerzona wersja nazwy sklepu Air-max.pl. Na tym jednak nie koniec podobieństw między portalami.

Poza drobnymi różnicami, m.in. w szacie graficznej witryn - portale Air-max.pl i Sklep-air-max.pl są niemal identyczne. Oczywiście, w sklepach odnajdziemy bogaty asortyment – pełen wachlarz rozmaitych towarów w niskich, okazyjnych cenach:

niki.png
(źródło: www.sklep-air-max.pl)

  • Problem w tym, że ani ceny, ani zaprezentowane opisy nie wyglądają autentycznie.

niketresc.png
(źródło: www.sklep-air-max.pl)

  • Proponowanie wszystkich rozmiarów i modeli w praktyce najczęściej oznacza sprzedawanie podróbek. Nawiązując do powyższego opisu można zauważyć, że jedyne, co „zdumiewa” pod „względem stylistycznym” to właśnie językowa konstrukcja tego tekstu.
  • Kolejny element to niemal kultowe „komentarze” klientów, oczywiście spreparowane. Co ciekawe, w jednoznacznie pozytywnych opiniach - szczególnie często akcentowana jest kwestia dobrej obsługi klientów.


k2.png

k3.png
(źródło: www.sklep-air-max.pl)

  • Najprawdopodobniej wszystkie treści znajdujące się na tej stronie były tłumaczone przy użyciu dowolnego translatora, przykład: zakładka „Gwarancja satysfakcji”:


gwara.png

  • To przejmujące, że sklep tak dba o klientów, szczególnie że wymienione wyżej cechy (wyblakły kolor produktów, brak nadruku itp.) to najbardziej widoczne i charakterystyczne cechy ewidentnych podróbek.
  • Przyjrzyjmy się jednak najważniejszej zakładce każdego sklepu internetowego - tej opisującej Regulamin zakupów:


reg.png
(źródło: www.sklep-air-max.pl)

Doceniamy dwukrotnie sporządzony nagłówek (w aż dwóch wersjach kolorystycznych!), szkoda tylko, że dalej nie jest już tak kolorowo. Siedziba w Hong Kongu nie jest najlepszą wizytówką jeśli chodzi o oryginalność towarów - nie mamy możliwości odbioru osobistego, sprzedaż jest prowadzona wyłącznie przez Internet – pozostaje zatem grzecznie przelać pieniądze i czekać do 30 dni roboczych na podróbki, zakładając że w ogóle się doczekamy – a jak wiemy po różnych internetowych aferach, o których niejednokrotnie pisaliśmy – prawdopodobny scenariusz może okazać się bardzo pesymistyczny.
Ostrzegamy przed działalnością sklepu Sklep-air-max.pl!

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę