Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Uwaga na sprzedawcę z Maluszkowo Kolorowo na Facebooku!

Data: 23.04.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmdqvmjmvmtlfmjnfndzfodq3x2zibwfsa29sz2xvd25llnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Przestrzegamy przed kolejnymi fejkowymi kontami sprzedażowymi na Facebooku.

Niedawno opisywaliśmy historię Dajany I, która oferowała i sprzedawała atrakcyjne produkty w grupie na FB, a wysyłała uszkodzone towary.

Tym razem na celownik wzięliśmy konto Maluszkowo Kolorowo dostępne na Facebooku. Nasza informatorka Pani Joanna postanowiła zakupić tam kilka produktów, m.in. buty dziecięce, bluzy, spodnie, koszulki itp. – łącznie zrobiła zakupy za 200zł. Gdy towar dotarł do kupującej okazało się, że w paczce znajdują się brudne i podarte szmaty, niemające nic wspólnego z ubraniami przedstawionymi na zdjęciach, które były zamieszczone w albumach na profilu Maluszkowo Kolorowo.

Poniżej kilka wybranych towarów oferowanych przez panią Anetę, reprezentującą Maluszkowo Kolorowo.

t1.jpg

t3.jpg

Bez tytułu.jpg
(źródło: https://www.facebook.com/maluszkowo12?fref=ts)

Niestety klientki zamiast zamawianych, przykładowo - butów dla dzieci - otrzymywały stare spodnie, jak te na zdjęciu poniżej:

f1.jpg

Wrobione klientki straciły pieniądze, nie otrzymały zamówionego towaru i nie mają możliwości wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, bo kontakt ze sprzedającymi się urwał. Nie dziwią w tej sytuacji bardzo mocne i emocjonalne komentarze, które pojawiają się na profilu sprzedającej.

kommal.png
(źródło: https://www.facebook.com/maluszkowo12?fref=ts)

Okantowane klientki przestrzegają innych, m.in. udostępniając na swoich profilach post widoczny poniżej.

maluszkowo kolorkowo.jpg
(źródło: https://www.facebook.com/maluszkowo12?fref=ts)

Zastanawiający w kontekście omawianego tu Maluszkowo Kolorowo jest również fakt, że inny profil - Kolorowy Świat Dziecka - dysponuje takim samym numerem konta i podaje identyczne dane do przelewu, jak właśnie Maluszkowo...

My przestrzegamy zarówno przed profilem Maluszkowo Kolorowo, jak i Kolorowy Świat Dziecka. Należy być naprawdę czujnym i ostrożnym przed zakupami towarów w grupach i na profilach FB - lepiej sprawdzić wcześniej komentarze i opinie o danym sprzedawcy, bo niestety coraz więcej oszustów chce się wzbogacić używając do tego mediów społecznościowych.

Co może zrobić poszkodowana osoba, która kupiła towary na Maluszkowo Kolorowo?

Według polskiego prawa kupujący może na tle kodeksu cywilnego żądać:
- wymiany towaru na wolny od wad (tzn. zgodny z umową)
- obniżenia ceny towaru
- odstąpić od zawartej umowy (kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie, lub, gdy wada jest nieistotna).

W sytuacji, gdy sprzedający nie podejmuje żadnych działań mimo upomnień ze strony kupującego – ten powinien wezwać go pisemnie (warto pamiętać o potwierdzeniu nadania) do dokonania czynności (wymiany bądź usunięcia wad) lub poinformować o odstąpieniu od umowy. W przypadku dalszej pasywności sprzedawcy pozostaje droga sądowa.


banner_kancelarii.png

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę