Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Uważajcie na kolejny klon serwisów z podróbkami - NikeAirMax9.pl!

Data: 28.10.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmtavmjgvmtvfmtrfndnfodc2x25hbtlnbc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Pisaliśmy już o sklepie TanioButySklep.pl, następnie porównywaliśmy go do niemal identycznej strony - TanieNikeAirMax.pl. Serwis NikeAirMax9.pl to nowe wcielenie dobrze znanej platformy.

Podobieństwa między sklepami widoczne są już na pierwszy rzut oka. Przypomnijmy sobie górną część stron głównych TanioButySklep.pl i TanieNikeAirMax.pl.

klonytanio - Kopia.png(źródło: taniobutysklep.pl, tanienikeairmax.pl)

Twórcy NikeAirMax9.pl postanowili wprowadzić kilka „nowości”, m.in. przyjazny, pomarańczowy kolor:

nam9 - Kopia.png
(źródło: www.nikeairmax9.pl)

Adres podany na stronie to atrapa, podobnie jak w przypadku TanioButySklep.pl.

nam9adr.png
(źródło: www.nikeairmax9.pl)

Jak w każdej słabej imitacji sklepu internetowego, tak i tutaj mamy do czynienia - z wręcz już klasycznymi elementami , tego typu stron – takimi jak: przesadne promocje, obniżki cen o ponad 50% (nowe Nike Air Max z 2014 za 233,26zł), mnogość modeli, rozmiarów i wyjątkowe opisy asortymentu, mój ulubiony przykład - XQ7dWy Buty Nike Air Max 90 VT Męskie Chiny Czerwony.
asort.png
(źródło: www.nikeairmax9.pl)

mod chiny.png
(źródło: www.nikeairmax9.pl)

W Regulaminie sklepu brakuje wielu istotnych informacji, choćby numeru NIP, telefonu, adresu e-mail. Jest natomiast informacja o tym, że „wszystkie towary oferowane przez sklep są wysyłane spoza granic Polski” i kultowe wręcz – „Czas dostawy zamówienia wynosi 8 - 12 dni roboczych od momentu nadania przesyłki (w okolicznościach, dostawa trwa 20 dni)”.

nam9reg.png
(źródło: www.nikeairmax9.pl)

Do zakupów w serwisie nie zachęca również mapa strony:

mp.png
(źródło: www.nikeairmax9.pl)

Oczywiście, NikeAirMax9.pl nie posiada firmowych kont w portalach społecznościowych. To po prostu kolejny pseudosklep, oferujący podróbki, najprawdopodobniej lecące do klientów z Chin. Nie mamy żadnej gwarancji, czy towar w ogóle do nas dotrze, a jeśli nawet - nie ma co liczyć, na to, że będą to porządne i oryginalne produkty firmy Nike. Ostrzegamy!

Skomentuj

Carlossss
prawie 5 lat

Istnieje strona http://www.butyairmax90.pl.
Nie posiada regulaminu, polski przeplata się z angielskim i niemieckim a tłumaczenie żywcem z translatora internetowego.
Na pierwszej stronie jest jednak opis, że buty pochodzą z tej samej fabryki w której produkowane są buty Nike. Nie pochodzą jednak z oficjalnej dystrybucji (podejrzewam, że pracownicy chcąc sobie dorobić produkują więcej niż zamówiło Nike i sprzedają na lewo). Są to więc te same Nike, z tej samej fabryki ale z punktu widzenia prawa - podróbki.
Znajomy zamówił buty z tej strony i jest bardzo zadowolony

Barbara
prawie 5 lat

musze skomentowac i troszke obronic podana strone,, Przez przypadek ich znalazlam sa uczciwi mam od nich juz 7 pare ,kontaktuja sie ze mna w razie potrzeby.jedyny minus to ze czeka sie okolo miesiaca a plus ze zamiast 500 zl kosztuja okolo 200 zl. jest to orginalny produkt..

Podrabiaczka
prawie 5 lat

Przecież te buty to ewidentne podróby, Barbara daj zdjęcia do weryfikacji to może uwierzę ;p

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę