Kategorie

Wybierz interesujący Cię dział

Uważajcie na portal Tanienikeairmax.pl!

Data: 12.09.2014 Autor: Jakub Kosek
W1siziisijiwmtqvmdkvmtivmthfmjdfmzhfmzg2x2tsb255z2wucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

To dopiero tupet proszę państwa. Niedawno przestrzegaliśmy przed portalem Taniobutysklep.pl. W niedługim okresie po publikacji tekstu serwis „zniknął” z sieci. Faktycznie jednak zmienił on tylko swoje oblicze.

Portal Tanienikeairmax.pl jest lustrzanym odbiciem strony Taniobutysklep.pl, klonem fake’a, którego opisywaliśmy. Autorzy „nowej” odsłony wykazali się niebotyczną kreatywnością – zmienili nazwę adresu internetowego, a także w miejscu gdzie znajduje się logo „Nike” i główne menu strony - zastąpili dotychczasowy napis „TanioButySklep.PL” nowym szyldem (bo i strona przecież "świeżutka") - TanieNikeAirMax.pl.

klonytanio.png

Nazwa – debiutantka jest tragiczna, źle wygląda, karkołomnie brzmi, nie ma nic wspólnego z dystrybucją oryginalnych butów Nike - Air Max - wszystkie te elementy przemawiają na niekorzyść sklepu, ale niestety – jak pokazuje rzeczywistość – wiele osób bierze pod uwagę możliwość zrobienia zakupów, nawet w tak podejrzanych miejscach. Przyciąga bowiem okazyjna, niewiarygodnie niska cena i oszałamiająca mnogość modeli butów. Twórcy sklepu postarali się nawet o nowy asortyment, zatem może należałoby im oddać honor, może faktycznie nie mieli nic wspólnego z serwisem TanioButySklep.PL i chcą dobrze...

pr1.png
(źródło: www.tanienikeairmax.pl)

Pojawia się jednak problem, gdy zajrzymy do Regulaminu. Niby chcemy zrobić zakupy w sklepie Tanienikeairmax, a w Warunkach i Postanowieniach Ogólnych nie dość, że pojawia się dokładnie ten sam adres, co w przypadku TanioButySklep.PL to już w pierwszym zdaniu czytamy, iż „Podmiotem odpowiedzialnym za sklep internetowy "taniobutysklep.pl", działającym za pośrednictwem niniejszej strony jest osoba prywatna”. Okazuje się, że ostatecznie mamy do czynienia z dwoma sklepami w jednym - to dopiero rarytas.

r2.png
(źródło: www.tanienikeairmax.pl)

Coś się jednak zmieniło w powyższym Regulaminie (Tanienikeairmax.pl, opcjonalnie też - taniobutysklep.pl) czas dostawy zamówienia wynosi 8 - 12 dni roboczych od momentu nadania przesyłki (w okolicznościach, dostawa trwa 20 dni). W TanioButySklep.PL było odrobinę inaczej – patrz niżej:

r1.png
(źródło: www.taniobutysklep.pl)

Różnica w dostawie, aż 5 dni! Oczywiście "w okolicznościach". Normalny czas dostawy uległ zmianie z 10-20 dni roboczych na jedyne 8-12 dni. Zapewne ma nas to przekonać, że towar absolutnie nie jest sprowadzany z Chin.

Wtyczek do portali społecznościowych dalej brak, jest natomiast niezawodna „mapa strony”:

mapa.jpg
(źródło: www.tanienikeairmax.pl)

Ostrzegamy przed serwisem Tanienikeairmax.pl! Ten przypadek pokazuje dobitnie, z jakim wyrachowaniem i bezczelnością twórców fejkowych portali mamy do czynienia. Tego typu stron z podróbkami mnoży się coraz więcej, dlatego bądźcie czujni, krytyczni i uważajcie.

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę