Artykuły
Kategorie
Wybierz interesujący Cię dział
Mięsne przekręty cz. I - wołowina koniną faszerowana!
Rynek spożywczy w Polsce nafaszerowany jest zarówno produktami niskiej jakości, jak i oszukanymi towarami, zalewającymi nasze sklepy. Mięsne przekręty to niemal codzienność. Na początek sprawdźmy winy po stronie fałszywej wołowiny.
Petardy niewypały - biznes doskonały!
Chyba nic nie jest w stanie bardziej rozczarować młodego człowieka w Sylwestra, niż niewybuchająca po odpaleniu petarda, czy rakieta detonująca się przy ziemi. Często te rozczarowania, ale i realne zagrożenia powoduje jedno – podróbki.
Prześwietlamy świąteczne oświetlenie!
Sklepy w naszym kraju zostały wręcz zalane ozdobami świątecznymi. Ozdobami mniej lub bardziej gustownymi i mniej lub bardziej bezpiecznymi. Wyniki prześwietlenia choinkowego oświetlenia nie wyglądają dobrze.
Tytoniowe odchody - ogromne przychody!
Papierosy – wielu z nas kupuje je w sklepach, na bazarach lub skręca w domowych pieleszach, po czym z przyjemnością wypala. Mniej przyjemny jest wciąż aktualny proceder, polegający na podrabianiu i handlu tytoniem.
"Bombowe" zabawki!
Zbliża się ulubiony dzień dzieciaków, czyli 6 grudnia. Maluchy piszą listy, zostawiają je na oknach razem ze smakołykami i czekają na prezenty od św. Mikołaja. Szkoda, że staruszek coraz częściej zaopatruje swój świąteczny worek w Chinach.
Kupuję podróbki. Jestem bohaterem.
Niektórzy kupują podróbki z przekonania. W ich mniemaniu kupowanie fałszywek jest działalnością rewolucyjną, bohaterskim wspieraniem bratnich narodów w Trzecim Świecie oraz redystrybucją dóbr w stylu Janosika. Serio?
Miliard euro za podróbki
Jak podała „Gazeta Wyborcza”, według raportu Komisji Europejskiej w 2012 roku służby celne przechwyciły około 40 milinów podrobionych artykułów. Najwięcej pochodziło z Chin.
Sumienie konsumenta
Wszyscy wiemy, że kupowanie podróbek jest nieetyczne. Bo to wspieranie nielegalnych praktyk, bo okradnie firm z ich własności i tak dalej. Jednak czasem przychodzi pokusa – a co to szkodzi? Że jakiś bogaty koncern zarobi parę grosików mniej, jeśli kupimy podróbkę? Komu to przeszkadza? A jednak. Czy tego chcemy, czy nie – na początku XXI wieku nawet kupowanie jest wyborem moralnym. I to wcale nie błahym.
Drugie życie znanych marek
Polacy przestali wstydzić się kupowania używanej odzieży. Lumpeksy, do tej pory kojarzone z biedą, wypełniły się klientami ze wszystkich grup społecznych. Nie chodzi tylko o ocenę i oryginalność ciuchów. Za wzrastającą popularnością sklepów z odzieżą używaną (i znaczącą poprawą ich oferty) stoi pogoń za marką.
Mililitr elegancji
Rozlewnie perfum to stosunkowo nowy wynalazek na polskim rynku. Poupychane w niewielkich lokalach, między sklepem ze sznurowadłami a piekarnią, szybko powstają i jeszcze szybciej znikają z panoramy miasta. Czym są i co oferują?