Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak odróżnić prawdziwe futro od sztucznego?

Data: 18.06.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmdyvmtgvmtjfntlfmtnfmtczx2zmlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, czym różnią się prawdziwe futra od sztucznych.

Noszenie naturalnych futer wzbudza wiele kontrowersji. Przeciwnicy od dłuższego czasu walczą z ich zwolennikami. Sympatycy futer bronią się tym, iż naturalne towary, tak naprawdę są dobre dla naszego zdrowia, fermy zwierząt futerkowych, przyczyniają się do ochrony zagrożonych gatunków, a złe traktowanie zwierząt to nic innego jak mit. To jednak w żadnym stopniu nie przekonuje oponentów noszenia naturalnych futer. Często na pierwszy rzut oka ciężko określić, czy futro jest pochodzenia naturalnego czy też nie. Dopiero dotyk, przyglądnięcie się z bliska, a czasami także zapach dają nam możliwość ich rozróżnienia.

Na co warto zwrócić uwagę?

naturalne-futro-z-norek.jpg

1. Bazowa warstwa materiału
Jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, co do tego czy futro jest naturalne czy też sztuczne, najlepiej je dokładnie obejrzeć. Powinniśmy sprawdzić bazową warstwę materiału, czy jest to skóra czy zwykła tkanina. W tym celu najlepiej jest rozdzielić włosie palcami i spojrzeć, jak wygląda materiał u jego podstawy. Jeżeli włosie jest gęste i nie możesz tego zrobić, poszukaj jakiegoś miejsca przy obszyciu, gdzie można to zrobić lub sprawdź, czy masz możliwość obejrzenia nieowłosionej strony materiału.

W przypadku naturalnego futra jego bazą jest skóra zwierzęca, która z reguły jest biała. W sytuacji, gdy futro było barwione, warstwa będzie innego koloru.

1.png

Jeśli chodzi o futro sztuczne baza będzie wyglądała jak siateczka z bardzo drobnymi oczkami, z której „wychodzą” włosy.
Uwaga - Oryginalne futra często mają dwie warstwy - zewnętrzną powłokę z materiału typu satyna i podszewkę z flaneli lub wełny na ciepło.

2.png

2. Końcówki włosów
Należy sprawdzić czy końcówki włosów są wyregulowane.
Futro sztuczne- włoski będą równo przystrzyżone.

3.png

W przypadku futra naturalnego - włoski, szczególnie te duże zwężają się ku końcowi.

4.png

3. Sztuczne futro
Do jego cech charakterystycznych należą m.in. nienaturalny połysk, jest szorstkie w dotyku.

515462_fon-na-rabochij_tekstura_mex_2560x1690_(www.GdeFon.ru).jpg

4. Naturalne futro
Jest delikatne, miękkie i ma charakterystyczny „zwierzęcy” zapach. Czas jego rozkładu jest znacznie dłuższy w porównaniu z futrem sztucznym, w wyniku czego

jest uznawane za bardziej ekologiczne. Jest znacznie cięższe niż futro wykonane ze sztucznego materiału oraz zdecydowanie lepiej chroni przed niskimi temperaturami. Trzeba o nie bardzo dbać, regularnie wietrzyć, a także chronić przed molami.

images.jpg

5. Zapach
Można przeprowadzić mały test. Niestety nie będziemy mieli możliwości wykonania go bezpośrednio w sklepie. Należy obciąć kawałek futra, najlepiej w niewidocznym miejscu. Taką kępkę podpalamy zapałką w celu sprawdzenia zapachu.W przypadku futra sztucznego będzie ulatniał się zapach sztucznej substancji, plastiku. Natomiast po całkowitym spaleniu uzyskamy coś na kształt plastikowej kuleczki. Naturalne podczas palenia zapachem przypomina palące się włosy. Po spaleniu zostanie popiół.

6. Etykieta
Parlament Europejski przyjął zasadę metkowania ubrań. Tym samym użycie jakiegokolwiek materiału pochodzenia zwierzęcego musi być zaznaczone na metce produktu. Ustawa ta weszła w życie dopiero niedawno, a producenci mają 2,5 roku na zastosowanie się do nowych ustaleń. Jednakże już niektóre z produktów spełniają standardy UE i na ich metkach można znaleźć oznaczenia dotyczące występowania naturalnych materiałów.

Oczywiście, Wybór należy do nas. Jak wiadomo kupno naturalnego futra związane jest dodatkowo z dużymi kosztami. Najlepiej kupić go w butiku bądź sklepie oferującym produkty ze skóry zwierzęcej. Nie powinno się decydować na zakup naturalnego futra od sprzedawców z Allegro. Trudno mieć pewność, że produkt będzie w 100% oryginalny.

fff.png

Wyznacznikiem w przypadku futer nie może być tylko i wyłącznie cena. Sprzedawca może chcieć zarobić i za cenę adekwatną do ceny futra naturalnego wystawić futro sztuczne, podając oczywiście, że jest w 100% wykonane z materiału pochodzenia zwierzęcego. Powinniśmy być szczególnie ostrożni przy zakupie drogich produktów przez Internet.

Źródła:
www.futropol.pl
www.acuityorg.com
www.onotherskin.com
www.altmoda.pl
www.anypics.ru

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę