Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać biżuterię z prawdziwego złota?

Data: 23.07.2014 Autor: Joanna Oleksa
W1siziisijiwmtqvmdcvmjmvmtbfntdfndhfmtu1x2iucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Złoto jest drugim po brylantach najlepszym dodatkiem do kobiecego stroju. Nic więc dziwnego, że większość z nich woli nosić prawdziwe złoto. Jak je rozpoznać?

O fałszywym złocie mówimy wtedy, gdy ma mniej niż dziesięć karatów. Według amerykańskich uczonych, aż 22 sklepy w USA sprzedawały swoim klientom podróbki złota.

Ryzyko kupna fałszywego złota wzrasta wtedy, gdy biżuterię kupujemy na bazarkach zamiast w sprawdzonych sklepach. Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby samodzielnie sprawdzić, czy dane złoto jest prawdziwe czy nie. Oto one:

1. Obejrzyj dokładnie złoto pod kątem istniejących przebarwień. W przypadku, gdy biżuteria jest jedynie pozłacana, z upływem czasu wierzchnia warstwa zacznie się ścierać, co będzie znaczyło że jest fałszywe. Jeśli nie ma żadnych oznak pozłacania czy ścierania, można przyjąć, że nie mamy do czynienia z podróbką.

gold-pile_5w3u.jpg

2. Umieść nad złotą biżuterią magnes. Złoto nie posiada cech magnetycznych, dlatego jeśli Twoje zostanie przyciągnięte przez magnes, jest to dowód na to, że masz przed sobą podróbkę. Może się zdarzyć, że magnes mimo wszystko nie podziała na złoto, które w rzeczy samej nim nie będzie, ponieważ dany przedmiot może być wykonany z materiału, który posiada niemagnetyczne właściwości.

3. Zbadaj gęstość danej biżuterii. Gęstość złota wynosi około 19,3 gramy/ml, czyli więcej niż spora część metali. Tylko platyna, iryd, osm i neptun posiadają wyższą gęstość od złota. Dobrym sposobem na sprawdzenie gęstości złota jest użycie do tego naczynia z wodą, najlepiej z podziałką. Najpierw dokładnie zważ dany przedmiot i zapisz sobie wagę. Potem wlej trochę wody i zapisz objętość. Umieść biżuterię w naczyniu i zapisz wskazany poziom wody. Oblicz różnicę miedzy dwoma pomiarami i wyraź ją w ml. Gęstość oblicz dzieląc masę przez objętość. Jeżeli wynik waha się w granicach 19 g/ml, to znak, że Twój przedmiot jest złoty.

Źródła:
http://modernbizu.pl/trendy-i-design/czytaj/tresc/zloty-ped-wolisz-zolte-rozowe-czy-biale.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę