Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Jak rozpoznać oryginalną biżuterię marki TOUS?

Data: 01.04.2015 Autor: Sylwia Maj
W1siziisijiwmtuvmdqvmdevmtffndbfndvfnty1x2jydc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Biżuteria TOUS za mniej niż 10zł - niepowtarzalna okazja czy oszustwo?

Biżuteria TOUS w ciągu ostatnich kilku lat zdobyła niemałą popularność wśród Polek. Symbol rozpoznawczy marki, którym jest dobrze znany TOUS BEAR, szybko stał się pożądanym elementem kobiecej biżuterii. Fenomen marki jest całkiem wytłumaczalny, ponieważ miś wszystkim nam kojarzy się z błogimi wspomnieniami z dzieciństwa i wzbudza pozytywne emocje. Ponadto został uznany za globalny symbol łagodności i miłości. Zatem produkty marki TOUS, za sprawą swojej głównej ikony tworzy zabawną, trochę magiczną, ale i elegancką biżuterię.

Proces tworzenia każdego misia to staranna procedura wymagająca odpowiednich materiałów i wykończenia, tak aby skomponowane z nimi dodatki stanowiły całość. Według informacji udostępnionych na stronie marki, misie wykonywane są ręcznie przez jubilerów z ponad 15 letnim doświadczeniem, w warsztatach TOUS w Barcelonie. Biżuteria tworzona jest z 18 – karatowego złota, srebra lub stali szlachetnej, a zdobią ją między innymi diamenty i perły. Jednym słowem, marka TOUS łączy nowoczesny design i najwyższej jakości materiały.


10.jpg

Obecnie TOUS ma swoje salony niemalże w każdym większym mieście w Polsce. Ponadto biżuterię można kupić również w sklepie internetowym, który firma prowadzi. Jednak produkty z misiem TOUS znajdziemy również na allegro oraz w różnych mniejszych butikach czy sklepach z biżuterią, także znajdujących się w mniejszych miasteczkach. Co ciekawe, ceny produktów z oryginalnych salonów i nieautoryzowanych sklepów różnią się diametralnie.

Za najbardziej podstawowy model bransoletki z misiem powinniśmy zapłacić co najmniej 179zł. W tej cenie otrzymamy srebrnego misia na sznurku. Natomiast, jeśli chcielibyśmy kupić bardziej znany model bransoletki, wykonanej z kulek z kwarcu oraz z elementem srebra, powinniśmy przygotować się na wydatek w wysokości 219zł. W takim razie jak ustosunkować się do cen produktów z różnych aukcji internetowych gdzie produkty z misiem TOUS możemy kupić już za 7zł? Czy salony narzucają aż tak wysoką marżę, czy po prostu ktoś chce nas oszukać oferując nieoryginalny produkt? Oczywiście mamy do czynienia z tą drugą możliwością. Niemalże każdy produkt oferowany poza salonami TOUS oraz ich stroną internetową jest produktem nieoryginalnym.

3.jpg
(podróbka)
5.jpg
(oryginał)

Myślę, że nie trzeba być wielkim znawcą marki, aby nie dać się nabrać na oferowane w różnych miejscach podróbki wyrobów jubilerskich TOUS. Przy wyborze biżuterii należy kierować się przede wszystkim ceną produktów. Jak wiemy, decydując się na bransoletkę wykonaną chociaż częściowo z 18 – karatowego złota lub srebra, będziemy musieli w nią „trochę” zainwestować. Jeśli więc znajdziemy aukcję internetową, na której możemy kupić biżuterię TOUS za niecałe 10 zł, to możemy być pewni, że mamy do czynienia z jej imitacją. Niemożliwe jest znalezienie, aż tak promocyjnej ceny za bransoletkę z najwyższej jakości materiałów, takich jak złoto, srebro czy stal szlachetna.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest sposób wykonania oraz jakość materiałów. W sytuacji kiedy oglądamy bransoletkę w stacjonarnym sklepie, nie powinniśmy mieć kłopotu przy rozpoznaniu podróbki. Imitacje TOUS z pewnością będą lżejsze oraz mniej starannie wykonane niż oryginały. Myślę, że bez większego problemu rozpoznamy wyroby z plastiku lub pozłacane blaszki. Jednak również na zdjęciach jesteśmy w stanie zauważyć różnicę pomiędzy podrobionymi produktami a oryginałami.

W przypadku imitacji misie często mają nieregularny kształt lub oferowane są w przeróżnych kolorach, wykończonych pozłacanym konturem. W oryginalnych kolekcjach nie istnieje takie połączenie. Misie zazwyczaj są całkowicie złote lub srebrne. Jedynie w przypadku kwarcowych przywieszek mamy do czynienia z innymi odcieniami. Jednak w grę wchodzi jedynie różowy bądź czarny, a miś nie jest zakończony złotą wstawką. W przypadku imitacji, często też tworzone są takie kombinacje bransoletek, których nie znajdziemy w oryginalnych salonach. W związku z tym należy dokładnie zapoznać się z ofertą biżuterii TOUS, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Poniżej zdjęcia nieoryginalnych bransoletek:

1.jpg

2.jpg

Poniżej oryginały:

4.jpg Bez tytułu.png

Zauważyłam również, że niektórzy sprzedawcy zabezpieczają się i oferują biżuterię TO-US, zamiast TOUS. Ten drobny szczegół w nazwie marki często staje się wręcz niezauważalny. Zachwyceni niską ceną, nie spostrzegamy myślnika i decydujemy się na jawną imitację biżuterii.

Jeśli więc chcemy mieć pewność, co do jakości biżuterii TOUS - powinniśmy kupować ją jedynie w salonach marki TOUS, bądź w ich sklepie internetowym: www.touspolska.pl. Natomiast możemy być pewni, że oryginale produkty na pewno nie znajdą się w butikach odzieżowych czy innych stoiskach z biżuterią lub na aukcjach internetowych za cenę poniżej 10zł.


Źródła:
1. www.wizaz.pl
2. www.touspolska.pl
3. www.allegro.pl

Skomentuj

mew
ponad 3 lat

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/74/50/55/5374505565_2

Witam. A czy to również podróbka?

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę