Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Perfumy – jak nie dać się oszukać

Data: 15.07.2013 Autor: Paulina Wiśniewska
W1siziisijiwmtmvmdkvmdmvmtlfmtdfmzbfnjk1x3blcmz1bxlfemfrdxb5lmpwzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Eleganckie perfumy o kuszącym zapachu zawsze były nieodłącznym, aczkolwiek kosztownym dopełnieniem wizerunku kobiety zadbanej. Niestety, przymiotnik „kosztowne” sprawia, że płeć piękna często poszukuje alternatywnych rozwiązań. Jednak perfumy, tak jak ubrania, kosmetyki i dodatki, wtedy są dobre, kiedy są oryginalne. A oryginalne w tym wypadku znaczy tyle co – drogie.

I choć rzadko pęczniejemy z dumy, kiedy na targu kupimy torbę Louis Vittą za 50 zł, to wciąż dajemy się nabierać na przecenione o 70% perfumy „dobrych marek” albo „oryginalne” zapachy z rozlewni perfum.

Jak zatem nie dać się oszukać? Wybierzmy się na wyprawę po najbardziej znanych miejscach, w których można kupić perfumy i przyjrzyjmy się im.

1. Targowiska

Trafiając na targowiska, gdzie sprzedają wszystko nietrudno natknąć się na całą wystawkę perfum w dziwnie znajomo wyglądających flakonikach. Czy warto je kupować? W żadnym wypadku! Tego rodzaju towar to zwykłe podróbki, które nawet nie starają się wyglądać na oryginalne. Podejrzana, zwykle mocno cuchnąca ciecz, w założeniu przypominające perfumy najdroższych marek, wlewana jest w tanie flakoniki, które na pierwszy rzut oka mogą zmylić. Zwykle jednak producenci tych arcydzieł nie silą się na oryginalność. Flakoniki opatrzone są zwykle przekręconą nazwą podrabianej firmy. Kosztują one grosze, bo i zawartość komponowana jest z najtańszych, podejrzanych składników. Efektem są tanie, brzydko pachnące substytuty perfum, bez żadnego atestu, które wietrzeją po kilku minutach. Mogą prowadzić do komplikacji zdrowotnych, zwłaszcza u osób uczulonych na zawarte w nich substancje chemiczne.

Zalety:

  • cena

Wady:

  • ewidentne podróbki, produkowane nie wiadomo gdzie i nie wiadomo z czego. Zapach adekwatny do jakości (najniższej).

Dla kogo:

Zupełnie dla nikogo. Odrobinę droższe perfumy, dostępne w drogeriach typu Rossmann są jakościowo o niebo lepsze.

Kupować?

NIE, to zwykłe podróbki.

Skomentuj

Irena
ponad 5 lat

w strefie wolnocłowej na lotnisku w Kairze mąż kupił wodę męską po uprzednim zapoznaniu się z zapachem otwartego flakonu.Sprzedawca nie chciał nam sprzedać otwartego,ale z szuflady wyciągnął nowe opakowanie w stanie nienaruszonym.Po przylocie do kraju okazało się ,że była to podróba za którą zapłacilismy wygórowaną cenę.Natomiast na przejściu granicznym egipsko-izralelskim po stronie Izraela kupiłam damskie perfumy i ich zapach będę długo pamietać.Były super.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę