Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Bandażowe sukienki Hervé Léger - jak rozpoznać oryginał?

Data: 02.12.2014 Autor: Żaneta Tyborowska
W1siziisijiwmtqvmtivmdivmtnfmdlfntjfntk5x2hlci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Podpowiadamy na co zwracać uwagę przy zakupie, by nie trafić na podróbkę.

HJY64C71_877.jpg

Bandażowe sukienki od Hervé Léger są niezwykłe, bo wyglądają w nich dobrze (a nawet bardzo dobrze) zarówno kobiety o pełniejszych kształtach, jak i te, które nie zostały obdarzone krągłościami. Przed kilkoma laty stały się prawdziwym hitem i wciąż cieszą się powodzeniem. Trend na nie spopularyzowały gwiazdy Hollywood i trzeba przyznać, że trudno o lepszą reklamę.

Wymyślił je francuski projektant Hervé Peugnet (Hervé Léger to nazwa domu mody założonego w 1985 roku obecnie będącego częścią koncernu BCBG Max Azria) i uczynił z nich znak rozpoznawczy swojej marki. Tzw. body-cony (skrót od body- conscious co w wolnym tłumaczeniu oznacza świadomy swego ciała) zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wymodelować sylwetkę. Wykonane są z pasków materiału przypominających bandaż i dlatego też nie da się ich pomylić z innymi projektami. Dostępne są różnorodne modele w wielu wariantach kolorystycznych.

18niqs-l-610x610-dress-carmen-electra-herve-leger-blue-bandage-dress.jpg

Podróbki body-conów to prawdziwa plaga Internetu i nie da się tego nie zauważyć. Portal Lollipuff, który umożliwia użytkownikom sprzedaż oraz kupno markowych rzeczy (a eksperci weryfikują ich oryginalność) przeprowadził na eBayu małe śledztwo. W ciągu jednego tygodnia oceniał autentyczność wystawianych tam pod hasłem Hervé Léger sukienek. Wyniki były następujące: Spośród 147 pozycji aż 90, czyli ponad 60% to niewątpliwe podróbki. 6 aukcji nie posiadało rzeczywistych zdjęć przedmiotu, tylko kopie z Internetu (więc też mogły nie być prawdziwe). 2 sukienki nie były nawet podobne do Hervé Léger, a 49 było oryginalnych, czyli zaledwie 1/3.

Ogólnie rzecz biorąc szacuje się, iż ponad 75% bandażowych sukienek dostępnych na samym eBayu jest dalekich od oryginałów znanego domu mody. Tym sposobem popularny portal aukcyjny czerpie ogromne zyski z podrabianych produktów. Podróbki sukienek Hervé Léger zyskały już przydomek "super fake", bo wiele egzemplarzy jest łudząco podobnych do oryginałów. Kupno w sieci to spore ryzyko, bo podrabiacze bywają znakomici w swoim fachu.

Przede wszystkim, gdy zdecydujesz się na zakup przez Internet to zawsze domagaj się zdjęć z bliska i w wysokiej rozdzielczości. Dotyczy to w szczególności fotografii metek, bo jeśli nie są wystarczająco wyraźne, to tak naprawdę nie da się ocenić ich prawdziwości.

Jednak musisz też wiedzieć, że w bardzo prosty sposób można usunąć metki z oryginału, bo są przyszyte tylko w dwóch górnych rogach (jak na zdjęciu poniżej)i przyczepić je do innej sukienki. I tak też robią nieuczciwi sprzedawcy. Dlatego nie można ocenić autentyczności sukienki Hervé Léger tylko po metkach.

xs.png

Oryginalne metki:

Najlepiej abyś wiedziała z którego sezonu jest sukienka, bo metki z poszczególnych kolekcji różnią się i ta wiedza może okazać się bardzo przydatna. Generalnie wszystkie metki mają napis HERVE LEGER umieszczony w kwadratowych ramkach (trzech lub pięciu zależnie od kolekcji). Obok wszyta jest metka z napisem "Made in China" (w nielicznych przypadkach jest to "Made in Hong Kong" lub "Made in USA").

Możesz także spotkać się z metką, która posiada obok 8-cyfrowy numer seryjny, ale nie jest to zasada i nie wszystkie oryginalne sukienki go mają. Sukienki z lat 2008-2009 nie mają numerów seryjnych , więc jeśli sukienka z tego okresu go ma to jest na pewno podróbką. Niektóre z 2010 i wszystkie z 2011 roku mają już numer seryjny.

Wszystkie metki sukienek z kolekcji przed rokiem 2011 są gładkie z wyraźnymi napisami i pięcioma kwadratowymi ramkami. Zaś od początku 2011 metki są ciemniejsze i chropowate (co kiedyś było domeną podróbek) z trzema kwadratowymi ramkami.

herve_leger_tag_2011.jpg

Oryginalne metki z 2011 roku:

real_herve_leger_tag_with_serial_number.jpg

Oryginalne metki:

fake_herve_leger_label_tag_dress.jpg

Podrobione metki (zwróć uwagę na czcionkę ‘’Made in China’’):

Lepszym sposobem na ocenę oryginalności jest przeanalizowanie szczegółów samej sukienki niż metek. Często nie trzeba być ekspertem by zauważyć gorszy ogólny wygląd sukienki, jej niedokładne wykończenie i rozciągnięty materiał. Ważne jest zwrócenie uwagi na metalowe elementy takie jak zamki i na paski materiału, które w podróbkach mają inną szerokość i źle układają się na ciele. W podrobionych sukienkach proporcje są zaburzone co sprawia, że nie nadają sylwetce kształtu klepsydry jak oryginały.

front-herve-leger-halter-striped-dress-fake-vs-authentic-difference.jpg

Sukienka z lewej to podróbka, ta po prawej stronie jest oryginalna.
Na powyższym przykładzie widać, że wzór jest podobny, ale nie identyczny. Podrobiona sukienka jest nierówno uszyta z lewej strony, pasek dookoła szyi jest szerszy, a zamek zupełnie inny. Materiał w okolicy biustu nie jest uwypuklony jak w oryginalnej, tylko spłaszczony. W markowej sukience krój jest symetryczny i talia wcięta przez co ładnie podkreśla figurę.

herve-leger-fake-authentic-back-differences-dress.jpg

Te same sukienki pokazane z tyłu i tutaj szczególnie widoczna jest różnica w jakości materiału. Na podróbce w kilku miejscach widać marszczenia. Taki materiał jest mniej elastyczny i szybko rozciąga się po praniu.

Authentication_Quiz_HerveLeger_3.jpg

Ta różowa sukienka to podróbka. W prawdziwej metka nigdy nie zostałaby umieszczona w miejscu gdzie plecy są odkryte. Poza tym, materiał po bokach jest nierówny i lekko rozciągnięty.

62487223401829.jpg

Kolejna podróbka i nie ma, co do tego wątpliwości. Paski pod biustem i od pasa w dół są tej samej szerokości. Krój nie podkreśla talii, a materiał po bokach jest pomarszczony, szczególnie w okolicy biustu.

Niekiedy jest naprawdę trudno ocenić czy sukienka to oryginał Hervé Léger tak jak to twierdzi sprzedawca. Niewątpliwie zakup przez Internet jest obciążony sporym ryzykiem. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będzie Ci o wiele łatwiej wytropić oryginał w gąszczu podróbek.


Źródła:
www.hervelegerobsessed.com/blog/2011/08/04/how-tell-if-herve-leger-fake-or-authentic-fast
www.lollipuff.com/blog/84/authentication-quiz-can-you-spot-the-fake
www.herveleger.com/SLEEVELESS/dresses-sleeveless,pl_PL,sc.html
www.lollipuff.com/blog/41/ebays-counterfeit-epidemic-herve-leger-editionwheretoget.it/link/764376
www.lollipuff.com/blog/224/fake-and-real-herve-leger-side-by-side
hww.ffcrafts.com/storefront/62487/wholesale-cheap-replica-herve-leger-dress-china-1:1-herve-leger-27217.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę