Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Biżuteria Tiffany & Co. - jak nie dać się nabrać na podróbki?

Data: 19.12.2014 Autor: Żaneta Tyborowska
W1siziisijiwmtqvmtivmtkvmtffndhfndlfmjc3x3rpzmyucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Pomożemy Ci rozpoznać oryginalną biżuterię Tiffany & Co.

Tiffany & Co. (potocznie zwana Tiffany lub Tiffany's) to amerykańska marka biżuteryjna powstała w 1837 roku w Nowym Jorku, która cieszy się niesłabnącą popularnością i uznaniem klientów na całym świecie. Oprócz licznych wyrobów biżuteryjnych zajmuje się także sprzedażą zegarków, srebrnych zastaw stołowych, porcelany, perfum, artykułów piśmienniczych oraz podręcznych i skórzanych akcesoriów.

Tiffany wyróżnia wysoka jakość i nietuzinkowy styl. Od zawsze kojarzy się z luksusem, jako że słynie z wytwarzania brylantowej biżuterii. Marzeniem niejednej kobiety jest włożenie choćby na chwilę kultowego już pierścionka zaręczynowego TheTiffany® Setting, który liczy sobie ponad 100 lat. Jego cena może przyprawić potencjalnego narzeczonego o porządny ból głowy, bo przekracza 1700 € za diament 0,25 ct i 10100 € za 1ct.

engagement_ring_5x2.jpg

Także inne wyroby tej marki osiągają wysokie ceny, ale nie zraża to wielbicieli oryginalnej biżuterii. Poniżej podpowiadamy jak omijać podróbki szerokim łukiem i nie dać zarobić nieuczciwym sprzedawcom.

1. Po pierwsze sprawdzaj, sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj. Musisz wiedzieć co tak naprawdę kupujesz. By uniknąć rozczarowania, przed zakupem zawsze odwiedź stronę internetową www.tiffany.com i porównaj czy to, co chcesz kupić od danego sprzedawcy rzeczywiście istnieje w kolekcji Tiffany & Co. Przyjrzyj się fotografii przedmiotu i zwróć uwagę czy jest to "real photo" czy tylko kopia z wyżej wymienionej strony. Domagaj się prawdziwych zdjęć, które powinny być wyraźne i pokazywać detale o których możesz przeczytać poniżej.

UWAGA: zwróć szczególną uwagę na grawer "Return to Tiffany", bo jest to nazwa jednej z popularniejszych kolekcji i tylko biżuteria z tej kolekcji będzie mieć wygrawerowany taki napis:

2. Czytaj dokładnie opis przedmiotu, zadawaj sprzedawcy pytania i jeśli kupujesz za pośrednictwem serwisów aukcyjnych sprawdzaj komentarze jakie otrzymuje sprzedawca. Wystrzegaj się nowo zarejestrowanych sprzedawców, którzy wystawiają taką biżuterię po promocyjnych cenach. Pamiętaj, że takie transakcje to spore ryzyko. Niech nie zdziwi Cię gdy za jakiś czas takie konto zostanie zawieszone.

3. Nie daj się skusić na zaniżoną cenę. Tiffany & Co. NIGDY nie wyprzedaje swoich produktów, nie posiada tzw. outletów i na pewno nie zajmuje się sprzedażą hurtową. Uważaj na słynne ''Made in China'', bo żaden z elementów nie jest tam wytwarzany (produkcja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych i tylko nieliczne elementy mogą pochodzić z Włoch, Hiszpanii lub Meksyku).

4. Pojedyncze ogniwa znajdujące się w bransoletkach i łańcuszkach są idealnie okrągłe i co bardzo ważne - scalone w taki sposób, że nie ma w nich przerw, co jest powszechnie spotykane w tańszej biżuterii.

080507_Tiffany_chain.jpg

Podróbka:

capture1.jpg

5. Srebrne elementy ZAWSZE są wykonane ze srebra najwyższej próby czyli 925 i nie ma innej opcji. Zwróć uwagę na zapięcia tzw. karabińczyki, bo te są oznaczone próbą 925 w miejscu gdzie łączą się z ogniwkami.

Po lewej stronie podróbka, po prawej oryginał:

real-vs-fake-tiffany-clasp-silver-stamp.jpg

6. WSZYSTKIE produkty Tiffany & Co. oznaczone są znakiem firmowym, czyli wygrawerowany jest na nich napis Tiffany & Co. Na przykład, gdy kupisz łańcuszek wraz z zawieszką to i łańcuszek i zawieszka muszą mieć wybite takie właśnie logo. W przypadku gdy jedno z nich go nie ma to możesz być pewien, że nie jest to oryginał. I zwróć uwagę na samo logo. Powinno być perfekcyjnie wykonane, a jego literki równe i wyraźne.

Oryginał:

P1430224_large.jpg

Podróbka:

P1430221_large.jpg

Oryginał:
28750951_927327_ED.jpg
Podróbka:

fake-return-to-tiffany-new-york-necklace.jpg

7. Nie tylko sama biżuteria jest wysokiej jakości, ale również i opakowania w jakich powinieneś otrzymać swój zakup. Niezwykły jasnoniebieski odcień (znany jako Tiffany Blue) to symbol marki, który kojarzy się z elegancją i wyczuciem stylu. Logiczne zatem jest, że jeśli opakowanie nie jest oryginalne, to taka też będzie biżuteria.

6c9eeaefa016bc246e7445bb03fc432d.jpg
Tiffany Blue Box to znak rozpoznawczy biżuterii od Tiffany’ego.

Dostępne są także malutkie torebeczki (sakiewki) na biżuterię. Każda z nich na zewnątrz i WEWNĄTRZ jest we wspomnianym kolorze. Jeśli materiał w środku jest biały, to nie ma wątpliwości, że jest to podróbka. Ponadto, szwy są w pasującym niebieskim kolorze, nie białym, a już na pewno nie czarnym.

Oryginał (po lewej) i podróbka (po prawej):

688a_2.JPG 688b_2.JPG

Oryginalna sakiewka jest dość ciężka, wykonana z wysokiej jakości zamszu, a widniejący na niej napis jest ciemny i głęboko nadrukowany na materiale. Podróbki są często w ciemniejszym odcieniu, napisy mogą wyglądać na wyblakłe i materiał to wątpliwej jakości aksamit. Mają one też inny kształt i w przeciwieństwie do oryginału, gdy sznureczek nie jest ściągnięty to ich boki są całkowicie proste. A co najważniejsze, odcinek materiału tuż przy sznureczku jest dużo węższy niż w jego pierwowzorze.

Oryginał i podróbka:

6888_2.JPG 6889_2.JPG

Kolejnym opakowaniem z jakim możemy się spotkać jest sakiewka zapinana na zatrzask. Autentyk (tak jak w przypadku zwykłych sakiewek) jest z zamszu. Te podrobione są wykonane z podobnego materiału, więc trudniej jest ocenić z czym mamy do czynienia. Podstawowa różnica jest taka, że oryginalne są zszyte po bokach i na dnie (szwy są perfekcyjne), a podrobione tylko po bokach. Koniecznie przyjrzyj się samemu zatrzaskowi. MUSI on posiadać napis • ECHT PRYM 2b, który w tym wypadku jest najlepszym zaświadczeniem o oryginalności.

Oryginał i podróbka:

688e_2.JPG 6890_2.JPG

Biżuterię Tiffany & Co. można śmiało uznać za oznakę luksusu. Wyróżnia ją precyzja wykonania i wysoka jakość surowców. Jednak podrabiaczy nie brakuje. Dlatego bądźmy ostrożni i przy zakupie kierujmy się rozsądkiem. Bez wątpienia skorzystanie z powyższych rad pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.


Źródła:
http://www.tiffany.co.uk/Expertise/Diamond/DiamondHeritage.aspx
http://www.ebay.co.uk/gds/TIFFANY-CO-JEWELLERY-HOW-TO-SPOT-FAKE-/10000000009202708/g.html
http://www.komonews.com/news/consumer/18749554.html
http://spotfakehandbags.com/identify-fake-tiffany-bracelet.html
http://engagementringgurus.com/how-to-spot-fake-tiffany-co-jewelry/
http://www.madison880.com/pages/guides-to-buying-authentic-tiffany-co-jewelry
http://www.pinterest.com/pin/243546292321904694/

Skomentuj

Lucas
około 3 lat

Witam

Jak myślicie czy to orginały? http://www.cheaptiffanynice.com/tiffany-sets-c-1.html?page=1&sort=20a

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę