Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty Crocs – jak rozpoznać oryginał?

Data: 09.07.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdcvmdkvmtjfmtrfntvfnjm0x2nylnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalne buty Crocs.

Firma Crocs ma zarówno rzeszę fanów, którzy cenią sobie wygodę i niepowtarzalny design sandałów z lekkiej pianki, jak i sporo przeciwników, uważających buty za śmieszne lub delikatnie mówiąc nieatrakcyjne. Buty znalazły jednak zwolenników wśród gwiazd światowego formatu, takich jak Madonna, Jack Nicholson czy Al Pacino. W Polsce głównym propagatorem specyficznego obuwia jest ostatnio Piotr Rogucki. Zaprojektowane zostały z myślą o miłośnikach morskich wojaży. „Crocsy” szybko zyskały popularność wśród plażowiczów, a nawet lekarzy i pielęgniarek. Tak duże zainteresowanie obuwiem tej marki nie uszło uwadze producentów podróbek.

Jak nie dać się oszukać i dokonać właściwego zakupu? Oto kilka wskazówek:


1. Każdy model sandałów „Crocs” ma swój unikalny kod kreskowy. Jeśli kod obuwia jest zbliżony do kodu jakiegokolwiek innego modelu „Crocs”, z pewnością mamy do czynienia z podróbką.

2. Podróbki „Crocsów” zwykle są mniejsze niż wskazywałaby na to numeracja.

3. Oryginalne sandały wytwarzane są ze specjalnego typu pianki zwanej Croslite, która odznacza się wytrzymałością, lekkością i antypoślizgowymi właściwościami. Jeżeli obuwie zrobione jest z gumy lub plastiku, niewątpliwie nie pochodzi z fabryki „Crocs”.

s1JSixhcHDul.jpg

crocs-logo-vertical.jpg

4. Każdy but marki „Crocs” ma wytłoczone logo na wewnętrznej stronie podeszwy. Oryginalne logo przedstawia krokodyla, który ma dwoje otwartych oczu oraz sześć „kolców” na grzbiecie. Czwarty kolec od góry jest większy od pozostałych. Krokodyl powinien mieć dwie łapy (każda po trzy palce) i zginać je jak gdyby chwytał brzeg pudełka.

5. Należy sprawdzić kraj produkcji obuwia, ponieważ fabryki „Crocs” znajdują się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Meksyku i we Włoszech.

Oryginalne nity typu pierwszego i drugiego:

$_35.JPG

6. Istnieją 3 rodzaje nitów używanych w obuwiu „Crocs”. Gładkie czarne nity występują jedynie w wybranych kolekcjach, jak np. w kolekcji RX. Kolejny nit jest gładki i widnieje na nim mały krokodyl, jednak wzór dosyć szybko się zdrapuje. Trzeci typ nitów to nity wypukłe. Podróbki często zawierają nity z napisem „CROCS” lub „CROC”, dlatego łatwo je rozpoznać.

hover-footbed.jpg

7. Obuwie „Crocs” zostało zaprojektowane w ten sposób, by zapewniać stopie komfort i oddychanie. Podróbki także posiadają wypukłości i dziurki mające doprowadzać do buta powietrze, lecz jedynie w oryginalnych sandałach działają one w zamierzony sposób i dbają o ergonomię.

Źródła:
1.https://www.facebook.com/notes/crocs/crocs-shoes-authentic-vs-fake/159444734096856
2.http://www.ehow.com/how_7428893_spot-fake-crocs.html

Źródła obrazków:
1. http://www2.pictures.stylebistro.com/mp/s1JSixhcHDul.jpg
2. http://mylittlereviewcorner.files.wordpress.com/2012/07/crocs-logo-vertical.jpg
3.http://i.ebayimg.com/00/s/MTEwMVgxNDY4/z/FW8AAOxyUrZS3duj/$_35.JPG
4. http://minimalistrunningshoes.org/wp-content/uploads/2011/03/hover-footbed.jpg

Skomentuj

Paweł
około 4 lat

Crocs produkuje również w Bośni (większość produkcji modelu Crocband) oraz w Wietnamie (niewielkie partie tego samego modelu).

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę