Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty Dr. Martens - real czy fake?

Data: 03.09.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdkvmdmvmtjfmjlfmdbfndmzx2jilnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Sprawdź, jak rozpoznać oryginalne Martensy.

Dr. Martens to brytyjska firma zajmująca się produkcją charakterystycznego, ciężkiego obuwia, kojarzonego głównie z subkulturą punków i skinheadów. Konstrukcja butów jest dość nietypowa, a to za sprawą wbudowanej w podeszwę poduszki powietrznej. Na pomysł ten wpadł niemiecki lekarz Doktor Klaus Märtens. Będąc na nartach w Alpach, doznał on kontuzji kostki i wówczas zastosował on tego rodzaju rozwiązanie w swoim wojskowym bucie, by uchronić stopę przed wstrząsami.

W 1959 prawa do produkcji Martensów kupiło R. Giggs Group Ltd., i to właśnie Brytyjczycy nadali obuwiu niepowtarzalny wygląd, stosując żółtą nić przy obszyciach podeszwy. Chcąc dokonać zakupu obuwia Dr. Martens, należy zachować ostrożność, gdyż na rynku pojawia się coraz więcej sprzedawców oferujących nieoryginalny towar. Oto kilka wskazówek, które pomogą rozpoznać podróbkę:

1. Martensy pakowane są do solidnych, tekturowych pudełek z logo na wieczku. Na pudełkach znajdują się również naklejki ze szczegółami dotyczącymi rozmiaru, modelu i koloru obuwia, dlatego należy sprawdzić, czy informacje te są zgodne z tabelką umieszczoną na wewnętrznej stronie języka w bucie. Warto też dokładnie przestudiować logo i zweryfikować jego autentyczność z obrazkami dostępnymi w Internecie.

$(KGrHqN,!ncFBZ0 euhNBRyswdTuCg~~60_1.JPG

$T2eC16JHJGMFFpNOocJMBRysy(UZPg~~60_1.JPG

$(KGrHqNHJBkFHKk1c2ZJBRys0 yuN!~~60_1.JPG

2. Nowe egzemplarze mają w środku mała żółtą naklejkę świadczącą o dokonanej kontroli jakości.

$T2eC16R,!)0E9s37F14gBRys2zuUIg~~60_1.JPG

3. Podeszwa wewnątrz oryginalnego buta oznaczona jest logo Dr. Martens, a pod nim znajduje się napis „Air Cushioned Sole” lub „Bouncing Soles”, które informują o poduszce powietrznej umieszczonej na pięcie.

$(KGrHqJHJFEFGkHF3jb9BRys45q O!~~60_1.JPG

4. Na zewnętrznej podeszwie buta powinna być widoczna wkładka, wszyta między warstwy gumy. Zapewnia ona ochronę przed wstrząsami i dyskomfortem podczas stąpania po nierównych powierzchniach.
Dr-Martens-Saxon-8287-Tan-Ankle-Boot-3.jpg
5. Oryginalne oznakowanie na zewnętrznej podeszwie powinno składać się z krzyżyka, wokół którego widnieje napis „DR. MARTENS AIR CUSHION SOLE”. Obok wymieniono substancje, na które obuwie jest odporne, a mianowicie OIL, FAT, ACID, PETROL, ALKALI RESISTANT. Często można też spotkać się z dodatkowymi napisami jak „The Original” oraz „MADE IN ENGLAND”.

DM_bottom_new.jpg

6. Szwy w oryginalnych Martensach są wykonane niezwykle starannie. Od razu widać, iż są one solidne i wytrzymałe, doskonale wykończone i proste. Uwagę przykuwają też grube żółte nici, które łączą skórę z gumową podeszwą.

pp.png

7. Do nowych butów Dr. Martens zawsze dołączona jest dodatkowa para sznurówek. Są one zapakowane w przeźroczystą folię z nadrukowanym logo. Torebeczka jest zgrzana i szczelnie zamknięta.

o.png


Źródła:
1.http://www.ebay.co.uk/gds/How-to-Identify-Genuine-Dr-Martens-Boots-/10000000177465293/g.html
2. http://www.ehow.com/how_5039257_spot-fake-doc-martens.html
3.http://www.ebay.co.uk/gds/How-to-Identify-Genuine-Dr-Martens-Boots-/10000000177465293/g.html
4. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/DM_bottom_new.jpg
5.http://www.cwomenshoes.com/wp-content/uploads/2011/11/28/Dr-Martens-Saxon-8287-Tan-Ankle-Boot-3.jpg

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę