Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty Jimmy Choo – jak nie trafić na podróbki?

Data: 20.02.2015 Autor: Żaneta Tyborowska
W1siziisijiwmtuvmdivmjavmtffndbfmzjfmtc3x2pnlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dzięki naszym wskazówkom rozpoznasz oryginalne buty od projektanta.

Nie tylko Louboutiny to przedmiot pożądania milionów kobiet na całym świecie. Wiele z nas dałoby się pokroić także za buty od Jimmy’ego Choo, na które czasem trzeba oszczędzać latami. Wielu paniom nieobce jest stwierdzenie: butów nigdy za wiele. Jednak nie sposób nie zgodzić się z poglądem, że lepiej zainwestować w jedną wysokiej jakości (i przy okazji drogą) parę niż kilka tanich, które przestaną nam służyć niedługo po zakupie.

I taką inwestycją na długie lata na pewno są buty od Jimmy’ego Choo. Wszystkie jego projekty są niezwykłe i łączy je wygoda oraz oryginalny wygląd. Brytyjski projektant malezyjskiego pochodzenia pierwsze buty wykonał już w wieku 11 lat. Liczne nagrody w tym Order Imperium Brytyjskiego za zasługi w przemyśle modowym i obuwniczym, którym został uhonorowany w 2011 roku tylko potwierdzają, jak znakomity jest w swoim fachu.

640x960.jpg

Aby nie popełnić błędu jakim jest zakup podrobionych butów wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, o których piszemy poniżej.

Wkładki we wszystkich butach od Jimmy’ego Choo mają metki wszyte z dwóch stron (jak na zdjęciu poniżej). Jeśli metka nie posiada szwów i jest tylko wsunięta w nacięcia, to nie ma wątpliwości, że obuwie jest podrobione. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na logo ‘JIMMY CHOO’, które jest zawsze nadrukowane wielkimi literami. Przyjrzyj się literkom, szczególnie w ‘CHOO’, bo są one bardzo charakterystyczne. Literka C jest lekko zakrzywiona u góry, w H pozioma kreska jest umieszczona nie centralnie a nieco wyżej, a literki OO są idealnie okrągłe (jeśli napisane są kursywą, to buty są podrobione). Pod spodem znajduje się też trochę mniejszy napis ‘LONDON’.

mm.jpg

Na podeszwie także nie może zabraknąć wspomnianych ‘JIMMY CHOO’ oraz ‘LONDON’. Dodatkowo pod spodem widnieje napis ‘MADE IN ITALY’ oraz rozmiar. W niektórych modelach napotkasz też ‘VERO CUOIO’ co oznacza prawdziwa skóra.

640x960bb.jpg

Opakowanie to ważny szczegół i oryginalne buty zawsze są zapakowane w jasne pudełko z logo projektanta. Ale pamiętaj: nie kieruj się tylko samym opakowaniem, bo niewykluczone, że sprzedawcy mogą wykazywać się sprytem i w oryginalnych pudełkach umieszczać podróbki.Upewnij się czy są na nich naklejki z kodem kreskowym i informacjami o rodzaju, kolorze i rozmiarze obuwia.

nn.jpg

hh.jpg

Zazwyczaj jest też dołączony worek na obuwie.

kk.jpg

Lecz niestety czasem buty projektanta są tak ‘świetnie’ podrobione, że posiadają powyższe szczegóły i łatwo jest dać się nabrać. Jednak podróbka to podróbka i musi być coś, co odróżnia ją od oryginału. Przykładem tego może być poniższe zdjęcie. Choć logo się zgadza, to szwy metki są niedokładne i daleko im do perfekcji. I właśnie tym najczęściej charakteryzują się podróbki.

jimmy-choo-studded-crystal-flat-shoes.jpg

Dokonując zakupu zawsze przeanalizuj detale, które omówiliśmy, a będziesz cieszyć się nową parą oryginalnych butów od Jimmy’ego Choo.

Źródła:
www.oddshoefinder.com/oddshoesblog/chapters/chapter-6-how-to-spot-counterfeits/#12
www.snapguide.com/guides/identify-genuine-jimmy-choo-heels/
www.lollipuff.com/blog/128/which-designer-brands-can-you-authenticate

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę