Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty Puma - oryginał czy fake?

Data: 05.06.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmdyvmduvmtvfmtzfmjhfmzczx2j1dhlwdw1hlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Sprawdź, jak rozpoznać oryginalne buty Pumy.

Puma to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji butów oraz odzieży sportowej. Z czasem zaczęła produkować również różnego typu gadżety i perfumy. Puma od wielu lat jest jednym z największych technicznych sponsorów działających na europejskim rynku w piłce klubowej. W wyniku rosnącej popularności tej firmy na rynku zaczęło pojawiać się wiele podróbek. Do najczęściej podrabianych produktów marki Puma należą buty. Niektóre z nich możemy rozpoznać już na pierwszy rzut oka, z innymi możemy mieć jednak problem. Jak zatem odróżnić podróbki butów i nie dać się nabić w butelkę?

11.jpg

Logo
W oryginalnym obuwiu logo marki znajduje się zarówno z przodu buta, jak i na jego podeszwie.

Buty_Puma_1000V2_podeszwa.jpg

Metka
Oryginalne obuwie marki Puma posiada dwie metki w tym jedną sygnowaną logiem Ferrari, pod którym powinien znajdować się numer seryjny produktu.

10.png

Hologram
Metki oznakowane są specjalnym hologramem, który składa się z kombinacji czterech kolorów tj. czarny, niebieski, czerwony i zielony. Różnorodna ich kombinacja stosowana jest w celu rozdzielenia poszczególnych rynków sprzedaży.

puma.png

Język
Na wewnętrznej stronie języka buta powinien znajdować się napis: "Official Licensed FI Product” , który to świadczy o oryginalności obuwia, na żadnej podróbce takiego napisu nie znajdziemy.

Szczegóły
Jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”. Jeśli nie mamy pewności co do tego, czy nasze buty są oryginalne czy też nie, należy im się dokładnie przyjrzeć.

fpuma.jpg
(podróbka butów Puma)

Kolor żółty: Sznurówki są zbyt grube w oryginalnym obuwiu są one zdecydowanie cieńsze. Kolor niebieski: Podeszwa butów powinna być starannie przyklejona. Wszelkie wystające resztki klejów to oznaka podróbki. Kolor zielony: Szwy znajdujące się na czarnym elemencie buta świadczą o tym, że jest podróbka. W oryginalnym obuwiu nie spotkamy się ze zdobieniem tego typu. Kolor czerwony: Jest zbyt wiele powierzchni między butem a podłogą; przód obuwia jest zbyt wykrzywiony ku górze.

Kraj produkcji
Żadne produkty firmy Puma nie są produkowane w Chinach. Oryginalne obuwie pochodzi z Indonezji i taki też napis będzie znajdował się na ich metce.

Sprzedawca
Zwracanie uwagi na sprzedawcę, u którego chcemy cokolwiek kupi to raczej forma przestrogi, aniżeli wyznacznik oryginalności naszego obuwia. Pamiętajmy, jeśli mamy wątpliwości, co do produktów oferowanych przez sprzedających warto poprosić o dodatkowe zdjęcia, zapytać dokładnie o to co nas interesuje. Jeśli bowiem nie uzyskamy konkretnej odpowiedzi, ani zdjęć, których oczekiwaliśmy najlepiej poszukać butów na innej stronie.

Zawsze dla upewnienia można zerknąć na oficjalną stronę internetową Puma, aby móc zobaczyć oferowane przez nich obuwie, głównie gamę kolorystyczną i jego rodzaje. Jeśli u jakiegoś sprzedawcy znajdziesz buty w dziwnych kolorach, które nie były dostępne na oficjalnej stronie marki Puma lepiej zrezygnuj z zakupu.

Nie warto kupować podróbek. Po pierwsze są one gorszej jakości i na pewno nie posłużą nam tak długo jakbyśmy chcieli, a po drugie kupując podróbki przyczyniamy się do rozwoju nielegalnego handlu. Poniżej kilka zdjęć podróbek butów Puma firm takich jak: Pamu, Numa, Pumba:

4eccf1aeb12c2_p.jpg

3326_tanie-podrobki-pamu.jpg

3328_tanie-podrobki-numa.jpg

Źródła:

www.pumatalk.com
www.kupindo.com
www.dziennikbaltycki.pl
www.air-maxy.com.pl
www.pinger.pl
www.obrazki.jeja.pl
www.scigacz.pl
www.allegro.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę