Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty Timberland – oryginał czy podróbka?

Data: 29.05.2014 Autor: Maria Abramczyk
W1siziisijiwmtqvmduvmjkvmtffntlfndnfmzq0x3rpbwiucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Dowiedz się, jak rozpoznać oryginalne buty Timberland.

Marka Timberland powstała w 1973 roku i od tamtej pory stała się rozpoznawalna na całym świecie, jako twórca solidnych skórzanych butów, świetnie sprawdzających się w trudnych warunkach i dzielnie znoszących wszelkie niedogodności. Szczególną popularnością cieszy się wśród pracowników budowlanych i robotników, ale nie stronią od niej także miłośnicy wędrówek po górzystych terenach. Buty te występują w różnych kolorach i stylach, zarówno kobiety, jak i mężczyźni w dowolnym wieku mogą znaleźć coś dla siebie. Timberlandy zyskały zaufanie klientów przez swoją wytrzymałość, której nie znajdziemy u ich tańszych replik, dlatego warto wiedzieć na jakie detale zwrócić uwagę, by odróżnić oryginał od podróbki.

1. Pudełko
Wszystkie Timberlandy są zapakowane w solidne pudełko z materiałów przetwarzalnych, obowiązkowo opatrzone logo i ®.

01a.jpg

Należy zwrócić uwagę czy wszystkie elementy są rozmieszczone jak na powyższym zdjęciu, czy nie ma literówek i czy kolory się zgadzają. Szczególnie warto przyjrzeć się naklejce. Mają się na niej znaleźć informacje dotyczące rozmiaru, stylu i koloru buta oraz jego podeszwy. Rzecz jasna, muszą się one zgadzać z faktycznym wyglądem i wymiarami naszego obuwia.

01b.jpg

2. Metka
Oryginalne Timberlandy mają metkę przymocowaną do dziurki na sznurówkę. W jej skład wchodzi książeczka i skórzana zawieszka:

02a.jpg

02b.jpg

Jeśli na metce znajduje się na kod kreskowy oznacza to, że buty są podrobione.

02c.jpg

3. Boczne logo
Marka Timberland ma charakterystyczne logo, które umieszcza koło pięty po obu stronach każdego buta:

03.jpg

Należy zwrócić uwagę czy logo jest poprawnie umiejscowione, czy znajduje się przy nim znaczek ®, czy nie jest lustrzanym odbiciem oryginału, niedokładnie wybite, krzywe, w nieodpowiednim kolorze lub czy nie posiada jakiegokolwiek innego defektu.

4. Logo na podeszwie
Również na podeszwie butów możemy znaleźć nazwę i logo firmy:

04a.jpg

Prócz defektów opisanych w poprzednim punkcie lub po prostu braku oznaczeń zdarza się, że logo faktycznego producenta obuwia zostało przykryte Timberlandem:

04b.jpg

5. Szwy
Oryginalne Timberlandy mają cztery linie szwów:

05.jpg

Są one wykonane schludnie, równo i w kolorze odpowiadającym danemu stylowi obuwia. Jeśli zauważymy, że brakuje jednej linii, szwy są krzywe, nierówno rozłożone lub w niepasującym do reszty buta kolorze oznacza to, że trafiliśmy na podróbkę.

6. Sznurówki
W oryginalnych butach końcówki sznurówek są przypalane, a nie owinięte taśmą ani zaopatrzone w plastikową czy metalową skuwkę.

7. Materiał
Warto zwrócić uwagę z czego zrobione są nasze buty. Jeśli w dotyku wydają się plastikowe, zbyt lekkie lub w jakikolwiek inny sposób sztuczne powinno to wzbudzić naszą podejrzliwość. Podobnie jak takie niedociągnięcia w skrojeniu materiału i szyciu:

07.jpg

Jeśli planujesz kupić buty Timberland, a obawiasz się, że natrafiłeś na podróbkę skorzystaj również z pomocy naszych ekspertów na forum Allekicz.pl.


Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=5cHfHw7fSAg
https://www.youtube.com/watch?v=hsANySUQ4Sc
http://www.pinterest.com/youverify/spot-fake-timberland-boots/
http://www.ehow.com/how_5551826_spot-fake-timberland.html
https://thecounterfeitreport.com/product/245/Mens-Boots.html

Skomentuj

[email protected]
ponad 4 lat

które zdjęcia przedstawiają oryginalne buty, a które nie?

Ala
ponad 4 lat

http://www.fotosik.pl/aukcje2/aukcjaPro.php?aucId=1115077&id=2204254d490cdb0e.html a czy te są oryginalne?

Mania
ponad 3 lat

Witam, jeżeli chodzi o punkt w którym pisze Pan o kodzie kreskowym to na ORYGINALNYCH Timberlandach ma on być umieszczony czy nie, bo nie zrozumiałam?

Ania K.
ponad 3 lat

A jaką ma mieć kolorystykę znaczek na butach model junior timberland authentic6 Burnt Orange ?

karol
ponad 3 lat

A czy oryginalne buty z Timberlanda sa ocieplane? Powiem ze spotkalam sie na allegro z dwoma rodzajami czyli ocieplane i nie. Raczej wyfaje mi sie ze to podrobki.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę