Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty UGG - jak rozpoznać oryginał?

Data: 20.10.2014 Autor: Anna Robak
W1siziisijiwmtqvmtavmjavmtjfndbfmtnfnzk3x2j1dhlfdwdnlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalne buty firmy UGG.

Nadchodzi zima, pora zaopatrzyć się w ciepłe i najlepiej nieprzemakalne buty. Od kilku sezonów również na polskich ulicach trumfy święcą australijskie UGGi. Te prawdziwe są ciepłe i nieprzemakalne, do tego wygodne i… drogie. Jak więc ustrzec się przed wydaniem pieniędzy na tanie, niespełniające swojej funkcji podróbki?

1. Po pierwsze, oryginalne buty produkowane są w Chinach, na falsyfikatach zaś często widnieje napis „Made in Australia”. Jednak jeszcze niczego to nie przesądza, gdyż na podrobionych butach, też czasem można spotkać taki napis. Metka zawiera także miniaturkę modelu buta.

Bez tytułu.png

2. Podeszwa – powinien znajdować się na niej napis „UGG®”, koniecznie z ®, nie tak, jak poniżej:

2.png

3. Metka zewnętrzna.
Jest zawsze porządnie wszyta, czcionki nie są krzywe, ani zbyt duże. W podróbkach mamy też wyżej skrojoną piętę niż w oryginale.

gallery-heel-labels.jpg

4.png

4. Nawet jeżeli zamawiasz UGGi w Internecie, jeżeli pochodzą ze sprawdzonego źródła i są prawdziwe - otrzymasz je w oryginalnej torbie firmowej z logiem UGG® Australia. Nie daj się nabrać na żadne torby lniane, papierowe czy reklamówki z logotypami dystrybutora – UGG zawsze dołącza do swoich produktów torby.

5.jpg

5. Podrobione buty UGG często są zbyt wysokie w stosunku do oryginału, co powoduje, że mają też wyżej skrojoną piętę. Napis na pięcie jest jakby wytłoczony; zmienia strukturę materiału z którego but jest wykonany, w przypadku oryginału nigdy nie powinno się tak dziać.

6.jpg

6. Oryginalny karton jest sztywny i wykonany z materiału dobrej jakości.

7.jpg

7. Obszycie oraz podeszwa powinna być w tym samym kolorze, co but. Natomiast zszycia powinny być wykonane solidnie, dobrej jakości nicią, która nie powinna wisieć.

8.jpg

9.jpg

8. Podszewka. Podrobione uggsy, aby zyskać nieco puszystości oryginału, często mają poukrywaną gąbkę lub dodatkową warstwę zamszu w podszewce. Szyte są z syntetycznej wełny i skóry świńskiej lub wołowej, co sprawia, że nigdy nie będą tak ciepłe i wodoszczelne jak oryginał.

10.jpg

Futro w środku oczywiście też jest sztuczne i uklepuje się już po pierwszym założeniu.

11.jpg

9. Papierowa etykieta również świadczy o tym, że właśnie kupiłeś podróbki – prawdziwe uggi NIGDY nie są w nią zaopatrywane.

12.jpg

10. Nalepki zabezpieczające – nalepki ugg dają efekt 3D, jednak słońca w tle NIGDY nie zachodzą na napis UGG. Po odwróceniu o 90 stopni logotyp zmienia się z czarnego na biały.

13.jpg

14.jpg

11. Noski buta w przypadku podróbek opadają ku dołowi, co daje mniej miejsca dla stopy, natomiast podeszwa często odgniata się w wyniku nacisku stopy na nią. Jest to niedopuszczalne w przypadku oryginałów, które mają twarde (ale elastyczne i komfortowe) podeszwy oraz dużo miejsca na stopę w przedniej części.

15.jpg

Bardzo ciężko jest trafić w Polsce na oryginalne UGGi, ponieważ 90% tych butów u nas to podróbki mniej lub bardziej udane i lepszej bądź gorszej jakości. Zdarzają się nawet w sklepach godnych zaufania, gdyż sprzedawcy sprzedają podrobiony towar nieświadomie. Miej to na uwadze i wybieraj swoje nowe UGGi rozważnie.

Źródła:
1. http://szafa.pl/c3869250-ugg-krotkie-rozmiar-38-karmelowe.html
2. http://fakeorreal.webnode.com/news/jak-rozpozna%C4%87-podrobki-butow-ugg-/
3. http://fakeorreal.webnode.com/news/jak-rozpozna%C4%87-podrobki-butow-ugg-/
4. http://www.modnaulica.pl/badz-oryginalna/1515/kupilas-niedawno-ugg-i-sprawdz-czy-to-nie-podrobka
5. http://www.modnaulica.pl/badz-oryginalna/1515/kupilas-niedawno-ugg-i-sprawdz-czy-to-nie-podrobka
6. http://www.uggaustralia.eu/

Skomentuj

kate
ponad 5 lat

Ja rownież szukam prawdziwych Ugg. Przyjaciółka mieszkajaca na stałe w Australii dowiedziała się że UGG ze strony uggaustralia.eu rowniez moga nie spełniac oczekiwan bo są wyprodukowane w chinach natomiast najlepszej jakosci sa buty ze strony uggaustralia.com.au ktore maja inne logo mianowicie wianuszek z kangurem przyjrzyjcie sie dobrze one sa wykonane w australii i ponoc maja wstawke ze skory kangura i wymienna wkladke i dlatego nieodksztalcaja sie jak zwykle bambosze

zawiedziona :(
około 5 lat

Nie radzę kupować on - line. Piszą w necie....zapewniają...wklejają fotki, że oryginał. Jednak tylko piszą... Do oryginału wiele im brakuje!!!

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę