Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Buty VANS – jak nie dać się oszukać?

Data: 25.06.2014 Autor: Joanna Oleksa
W1siziisijiwmtqvmdyvmjuvmtnfmdrfndffnjzfvlyucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Sprawdź, jak rozpoznać oryginalne buty Vans.

Vans to amerykańska marka zajmująca się produkcją odzieży i akcesoriów przeznaczonych do skateboardingu, surfingu, BMX oraz snowboardingu. Obok Conversów są to jedne z najpopularniejszych butów ze względu na swój ponadczasowy wygląd oraz jakość. Na naszym rynku znalazło się wielu sprzedawców, którzy pragną zarabiać duże pieniądze oferując podróbki. Jak je rozpoznać?

Vans 1.jpg

1. Po pierwsze buty Vans posiadają stały, charakterystyczny kształt podeszwy, składający się na przemian z rombów i sześciokątów, przypominających Gwiazdę Dawida.

Jak-rozpoznac-podrobki-Vansow-3.jpg

2. Jeśli chodzi o podeszwę to drugą rzeczą, na którą można zwrócić uwagę jest oznaczenie wprowadzone w 2003 roku w celu odróżnienia oryginałów od podróbek. Różne fabryki mają różne oznaczenia, czasami są to literki HF, czasami R.

Jak-rozpoznac-podrobki-Vansow-5.jpg

3. Konkretne modele posiadają z góry określoną liczbę oczek:
• Authentic – 5 oczek (w przypadku damskich butów 4 oczka)
• 106 – 4 oczka
• Era – 5 oczek (w przypadku damskich butów 4 oczka)
Mniejsza liczba oczek może dowodzić tego, iż mamy do czynienia z podróbką.

4.Logo umieszczane na butach jest w różnych miejscach. Przed wszystkim nazwa marki napisana jest wielkimi literami. Z pierwszej litery V wychodzi pozioma prosta linia i przechodzi nad trzema pozostałymi. Metka zazwyczaj umieszczona jest z boku buta, przy przeszyciu.

vans-authentic-schuhe-schwarz-weiss-120-zoom-0.jpg

5. Jeśli chodzi natomiast o metkę na pięcie to przysłania ona łączenie pasków gumy, które nachodzą jeden na drugi. Nie jest to w żadnym stopniu wyznacznik podróbki, nie należy mylić tu tego ze złym i niechlujnym wykonaniem. Taki jest po prostu design, jedno nachodzi na drugie, a przykryte jest to metką Vans.

c26849bd291ac16c36c35aa4f6188528,62,37.jpg

6. Należy zwrócić także uwagę na przeszycia i łączenia materiałów oraz poszczególnych paneli. W oryginalnych Vansach, przeszycia są mocne, ciasne i symetryczne. Widać od razu dokładność przy tworzeniu buta. W podróbkach Vansów przeszycia są niedokładne, nierówne, mogą się pruć, nie licząc już nierównego ściegu.

7. Cena. Oryginalne buty kosztują w granicach 219 -260zł. Nie dajmy się oszukać jeżeli zobaczymy na allegro buty w cenie ok. 100zł.

8. Wszystkie mają jednakowe pudełka.

vans4.jpg

Jeżeli planujesz kupno butów Vans innych serii, a nie masz pewności, co do ich oryginalności skorzystaj również z pomocy naszych fachowców na forum Allekicz.pl.

Źródła:
www.air-maxy.com.pl
www.skateboard.pl
www.allegro.pl
www.pinger.pl
www.ceneo.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę