Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Christina Aguilera by Night - oryginał czy podróbka?

Data: 06.08.2015 Autor: Małgorzata Rapacz
W1siziisijiwmtuvmdgvmdyvmtnfmzrfndzfotyxx2noaggucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalną wodę perfumowaną Christina Aguilera by Night.

Jeśli szukają Panie słodkiego i zmysłowego zapachu na wieczorne wyjścia, to mamy coś dla Was. Jednak pamiętajcie, że dojrzały owocowy zapach zachwyci tylko jeśli będzie oryginalny. Poniżej kilka rad, jak nie dać się nabrać na podróbki pięknego zapachu Christina Aguilera by Night.

W perfumach tych możemy wyczuć następujące nuty zapachowe: mandarynka, frezja, migdały, czerwone jabłko, ambra i wanilia. Zaraz po psiknięciu najintensywniej wyczujemy migdały oraz wanilię. Pozostałe nuty zaczną uwalniać się stopniowo. Zapach jest bardzo intensywny i trwały. Utrzymuje się około 5 godzin, co jak na perfumy w cenie mniej więcej 120zł za 50 ml jest zadowalające. Oczywiście, jeśli mamy do czynienia z podróbkami - zapach będzie utrzymywał się tylko przez chwilę, po czym poczujemy sam alkohol. Ponadto większość podróbek nie będzie miało tak starannie wyselekcjonowanego zapachu - może ograniczyć się jedynie do najmocniej wyczuwalnych migdałów i wanilii.

6. nadruk kwiatowy - Kopia 2.jpg

Zwróćmy również uwagę na piękną buteleczkę. Jest bardzo elegancka i kobieca. A przede wszystkim wykonana z ogromną starannością. Warto spojrzeć na kwiatowy wzór. Na oryginalnym flakonie (po lewej) jest delikatniejszy, ażurowy. Na fałszywym kwiaty są pełne, bez prześwitów. Ważny jest też napis. Czcionka na flakonikach nieznacznie się różni. Również umiejscowienie napisów odbiega od oryginału. Na podrobionym flakoniku nie jest wyśrodkowane, lecz umieszczone bardziej z prawej strony.

Nawet szkło, z którego wykonano opakowanie jest inne. Szkło w oryginalnym flakonie jest pozbawione ubytków, banieczek powietrza, jest gładkie, o drobnej strukturze, szlifowane w kierunku pionowym, jaśniejsze. Szkło w podrabianych flakonikach często jest lekko chropowate – dotykając butelki da się wyczuć drobne wystające niedoróbki, zatrzymane powietrze, ryski, jego struktura jest inna, drobinki są większe i nie ma śladów szlifowania, jest ciemniejsze. Pamiętajmy też, że wszystkie ścianki w środku butelki powinny być proste, a nie wklęsłe.

Popatrzmy też na zdobiącą flakonik - różyczkę.

5. roza (1) - Kopia 2.jpg

Jest ona wykonana starannie z czarnego materiału. Jej wielkość jest idealnie dopasowana do wielkości główki flakonika, by różyczka ładnie się układała. Jak widzimy podrobiona różyczka (po prawej) jest bardziej płaska i gorzej wykonana. Nie widać, że jest to róża, mógłby to być równie dobrze inny kwiat.

Spójrzmy też na atomizer.

4. pompka - Kopia 2.jpg

Między innymi dzięki precyzji jego wykonania można delikatnie rozpylić mgiełkę zapachu, który będzie wyczuwalny na naszej skórze przez najbliższe kilka godzin. Oryginalny otwór na pompce powinien być czerwony, często producenci podróbek nie zwracają na to uwagi i ma on kolor, np. szary (jak na zdjęciu).

Zwróćmy również uwagę na kolor płynu, w niektórych podróbkach, np. takich, gdzie producent nie dodaje wszystkich składników, będzie on się lekko różnił od oryginalnego. Może spróbować również lekko wstrząsnąć perfumami. Zawartość powinna się lekko spienić.

2. kartonik - Kopia.JPG

Pamiętajmy, że dużo łatwiej kupić podróbkę, gdy bierzemy większą objętość, np. 75 ml. Jeśli sprzedający - niższą cenę perfum tłumaczy tym, że są to testery, to kartonowe pudełko nie będzie wyglądać jak na obrazku - powinno być białe.

Źródła:
www.axodry.pinger.pl
www.wizaz.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę