Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Chusta Alexandra McQueena - oryginał czy podróbka?

Data: 17.11.2014 Autor: Joanna Dederko
W1siziisijiwmtqvmtevmtcvmtffndnfndrfmtu0x2dsy2gucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Sprawdźcie, jak rozpoznać oryginalną chustę McQueena.

Pojawiły się 10 lat temu i od razu zawładnęły sercami "fashionistek" na całym świecie. Jeszcze popularniejsze stały się tuż po śmierci ich twórcy, który popełnił samobójstwo. Dosłownie zniknęły ze sklepów. Mowa o charakterystycznych chustach w czaszki zaprojektowane przez Alexandra McQueena, na które nie przeminęła moda i które nadal są niezwykle pożądane. W związku z tym pojawia się mnóstwo podróbek. Zdarzają się bardzo podobne do autentyków, ale jest kilka znaczących szczegółów, których nie sposób podrobić. Jakich?

Warto przybliżyć Wam ceny autentycznych chust, które oscylują w granicach ok. 180 euro za model z jedwabiu do ok. 260 euro za kaszmir. Pojawiły się nawet szale w lamparcie cętki i czaszki, za które trzeba zapłacić ok. 360 euro. Zacznijmy od samego loga Alexandra McQueena. Imię znajduje się nad nazwiskiem, jest pisane mniejszą czcionką i musi zaczynać się nad literą M a kończyć nad U. Bardzo często w podróbkach można zauważyć, że imię projektanta jest nadzwyczaj przeciągnięte lub zbyt duże w stosunku do nazwiska. W nazwisku litera C jest zawsze wewnątrz Q, ale akurat ten szczegół bardzo dobrze rozpracowali producenci podróbek.

Ponadto sama czcionka oryginału jest elegancka, wyraźna i równomiernie rozmieszczona.

ORYGINAŁ:
1.png

PODRÓBKA:
2.png

Kolejna rzecz na którą należy zwrócić uwagę to metka. Tym razem imię i nazwisko projektanta są na jednej długości. Metka musi być wszyta do krawędzi szala - nigdy nie odstaje.

ORYGINAŁ:
3.png

PODRÓBKA:
4.png

Jeśli macie przed sobą chustę i nie jesteście pewni czy trzymacie autentyk - mamy dla Was najszybszą i najskuteczniejszą metodę, jak wykryć podróbkę. Najpierw sprawdźcie czy logo McQueena jest w takiej samej lub niezwykle zbliżonej barwie do czaszek na chuście. Oryginał, tak właśnie powinien wyglądać. Następnie przyłóżcie chustę do światła np. dziennego. W tym momencie zadziałają wielkie czary i logo stanie się ciemne/czarne, podczas gdy cała chusta pod wpływem światła będzie bardzo jasna. Jeśli tak właśnie dzieje się z chustą, którą trzymacie - macie szczęście i szansę stać się posiadaczami kultowego modelu, robiącego furorę na całym świecie!

5.png

6.png

Jeśli planujecie kupno chusty Alexandra McQueena, a obawiacie się, że to podróbka i potrzebujecie szczegółowych informacji o modelu, który Was interesuje skorzystajcie również z pomocy naszych ekspertów na forum Allekicz.pl.


Źródła:
www.pierreriu.com
www.s3.amazonaws.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę