Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Cygara Cohiba - jak rozpoznać te oryginalne?

Data: 12.11.2015 Autor: Martyna Łysakowska
W1siziisijiwmtuvmtevmtivmtbfntnfmzhfnjyzx2n5zy5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Podpowiadamy, jak rozpoznać oryginalne kubańskie cygara Cohiba.

Palenie cygar uważane jest za rozrywkę dla dżentelmenów. Wielu panów może jednak chcieć pójść na skróty i poszukać tańszych wersji. Co warto wiedzieć, aby tańsze, nie okazało się podrobione i jednocześnie gorsze?

Oczywiście najlepsze cygara to te kubańskie. Cohiba Esplendidos i Robustos to znane i cenione przez smakoszy marki. Po czym poznać ich podróbki?

  • Pudełko. Bardzo często te podrobione opakowania pochodzą również z Kuby, ale zdarzają się też te innego pochodzenia. Oryginalne pudełko wykonane jest z drewna cedrowego. Ponadto posiada idealne, wręcz perfekcyjne wykończenie i jest polakierowane. Na każdym pudełku powinna znajdować się rządowa pieczęć, a w lewym górnym roku znak Habanos (oryginał po lewej):

esplendidoboxes.jpg

  • Nieoryginalne opakowania często nie posiadają rządowych pieczęci. Dla porównania, pierwsze dwa są podrobione, ostatnie (na dole) jest oryginalne:

esplendboxesfront.jpg

  • Podrobione pudełko Cohiba Robustos wykonane jest z prostego i jasnego drewna o szorstkiej powierzchni. Co więcej „twórcy” podróbek często nie dbają o to by nanieść standardowe oznaczenia czy kody fabryczne na dnie pudełka (oryginał po lewej):

robustobottom.jpg

  • By rozpoznać fałszywe pudełko trzeba też zwrócić uwagę na zawiasy. Pierwsze pudełko (po lewej) jest oryginalne, dwa pozostałe są podróbkami:

hinges.jpg

  • Zawsze sprawdzajcie czy kolory na etykietach nie są zbyt jasne albo wyblakłe. Pierwsza (od góry) etykieta jest oryginalna:

bands.jpg

  • Cygaro. Etykieta na cygarach, jeśli wykonana jest w bardzo kiepski sposób - zdradza bardzo wiele o jakości produktu. Oryginalna jest przejrzysta, z równo nadrukowanymi napisami i logo. Kolor ma być jasny i wyraźny. Pierwsze cygaro (od góry) jest oryginalne:

cohibarobusto.jpg

  • Sam wygląd cygara - dla zaznajomionych w temacie, z pewnością przekaże wiele informacji. Jeśli jednak nie macie doświadczenia w kupowaniu cygar - musicie zachować ostrożność i sprawdzić czy:

- cygaro ma regularne kształty
- czy dolna część cygara jest równo obcięta
- czy czubek jest równo uformowany
- czy etykieta na cygarze spełnia wszystkie wyżej wymienione cechy
- czy kolor cygara nie jest za ciemny

esplensidos.jpg

W tym przypadku górne cygaro jest oryginalne. Charakteryzuje go jaśniejszy materiał, równy kształt i dobrze ukształtowany czubek.

montes.jpg

Dolne cygaro jest podrobione. Zdradza to asymetryczny kształt i nierówne brzegi.

Żródło: www.havanaficionado.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę