Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Czapka Supreme - real czy fake?

Data: 08.05.2014 Autor: Radosław Kowalski
W1siziisijiwmtqvmduvmdgvmtrfmjzfmdffnjayx3n1chjnbc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Przeczytaj, jak rozpoznać oryginalne czapki Supreme.

Od kiedy Tyler, The Creator wystąpił w ciuchach niewielkiej nowojorskiej marki odzieżowej w swoim dość zakręconym klipie do piosenki „Yonkers”; świat oszalał na punkcie Supreme. Dziś, Supreme jest marką ikoniczną dla subkultury hip hop, miłośników skateboardingu, jak również kalifornijskiego punk rocka. Jeśli dodamy, że firma współpracowała nawet z Lady Gagą; łatwo domyślić się jakim obecnie jest gigantem. Nic więc dziwnego, że ciuchy z charakterystycznym czerwono-białym logo są obecnie niezwykle pożądane w świecie ulicznej mody. Nie dziwi również fakt, że w Internecie łatwo naciąć się na podróbki. Dziś pokażemy Wam, jak nie dać się nabrać na ściemnione wersje niezwykle popularnych czapek.

Na zdjęciu poniżej Lady Gaga w obiektywie Terry’ego Richardsona dumnie prezentuje logo Supreme na swojej piersi.

0.jpg

1. Od razu widać, że obydwa produkty różnią się kształtem. Prawdziwa czapka jest mniejsza i wyższa, imitacja zaś bardziej "rozlazła". Po lewej oryginał, po prawej podróbka.

3.JPG

2. Bardzo łatwo wykryć fałszywkę po jej daszku. W oryginalnej czapce Supreme, daszek ma na końcu krawędź. W podróbkach żądnej krawędzi nie ma; daszek ma płaski koniec i od razu "wydaje" imitację.

1.JPG

2.JPG

3. Supreme jest twarda i sztywna; podróbka zaś bardziej miękka i opadająca. Po przygnieceniu czapki Supreme, wraca ona szybko do swojego normalnego kształtu, co nie ma miejsca w przypadku imitacji.

4. Dziurki różnią się nie tylko kolorem (srebrne w oryginale, a brązowe w podróbce), lecz także wielkością. W fałszywce są one większe.

4.JPG

5.JPG

5. Podróbkę „wydaje” również pasek z tyłu. W prawdziwym Supreme jest on nie tylko o wiele lepiej wykonany; różni się też szerokością. W oryginalnym produkcie, pasek wypełnia całą powierzchnię pod klamrą; w podróbce jest od niej zdecydowanie węższy.

6.JPG

7.JPG

6. Na koniec rzecz najważniejsza - logo. W podróbce jest ono większe, niż w imitacji. Poza tym, w oryginalnym logo dostrzec można małe kropki w środku liternictwa, czego nie uświadczymy w przypadku fałszywki. Różnicę w wielkości czcionki widać doskonale na poniższym zdjęciu (podróbka po lewej, oryginał po prawej).

8.JPG

Nie da się ukryć, że teledysk do „Yonkers” robi wrażenie nawet kilka lat po premierze. Nic więc dziwnego, że niejeden nastolatek chce mieć takie same ciuchy, jak charyzmatyczny Tyler, The Creator. Należy być jednak bardzo uważnym przy zakupach w Internecie. Nieuważny zakup spowoduje, że będzie Wam bliżej do pośmiewiska, aniżeli do charyzmatycznego autora „Yonkers."


Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=Qv8KOqz6FBE
https://www.youtube.com/watch?v=waiBl2qUFS4
http://www.mixupper.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę