Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Dolce&Gabbana czy Dance&Gymnastics? Uwaga na podróbki!

Data: 17.04.2014 Autor: Dominika Irzyk
W1siziisijiwmtqvmdqvmtcvmtnfmzvfntzfnzm2x2rnb2suanbnil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Prezentujemy kilka cennych porad, jak rozpoznać oryginalne okulary przeciwsłoneczne Dolce&Gabbana.

Markowe okulary przeciwsłoneczne to jeden z najbardziej pożądanych letnich gadżetów. Niektórzy chcą je mieć ze względu na pewność, że posiadają odpowiednie filtry chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Inni dlatego, że ich zdaniem okulary „z wyższej półki” wyróżnia pomysł i kunszt z jakim są wykonane. Ja podpisuję się pod obydwiema teoriami i od siebie jeszcze dodam, że takie okulary mogą być inwestycją na lata. Trzeba tylko przy ich kupnie być ostrożnym i nie dać się nabrać na podróbki, których na rynku (nie tylko polskim!) jest coraz więcej.

Dzisiaj na przykładzie firmy Dolce&Gabbana pokażę Wam, na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup.

1. Pierwszą istotną sprawą jest miejsce, gdzie kupujemy okulary. Nie należy się spodziewać, że na ulicznym bazarze, choćby nawet w Rzymie czy w Paryżu, dostaniemy oryginalną parę. Po markowe okulary należy wybrać się do renomowanego optyka, dokonać zakupu na oryginalnej stronie danej firmy (np. na www.dolcegabbana.com) lub w sklepie internetowym specjalizującym się w produktach od znanych projektantów i domów mody. W przypadku kupowania okularów od osób prywatnych lub „z drugiej ręki” musimy liczyć się z możliwością trafienia na produkt nieoryginalny.

2. Następną bardzo ważną rzeczą jest wygląd okularów. Tutaj naszą uwagę powinno przyciągnąć kilka detali:

Logo znajdujące się na zewnętrznej stronie oprawek. Dopuszczalny jest napis „D&G” oraz „Dolce&Gabbana” (bez żadnych odstępów między znakami), jak poniżej:

okdg3.jpg
(http://www.optykatarnow.pl/index.html?grp=11&info=118)

okdg4.jpg
(http://tiny.pl/qkg77)

• Logo oraz napis na wewnętrznej stronie oprawek, które powinny wyglądać tak:

okdg5.jpg
(http://oprawki.com.pl/2013/11/16/okulary-oprawki-d-g-dolce-gabbana-tanio/)

W okularach z logiem „D&G” dodatkowo możemy znaleźć napis „made in China”. Jest to dopuszczalne, ponieważ D&G to niższe rangą i bardziej przystępne cenowo odgałęzienie firmy Dolce&Gabbana, którego wyroby produkowane są zarówno we Włoszech, jak i w Chinach. Również inne znane domy mody posiadają tańsze linie swoich produktów, jak na przykład Armani (Armani Exchange).

• Jak każdy produkt Dolce&Gabbana, również okulary muszą mieć certyfikat autentyczności. Powinien na nim znajdować się numer seryjny oraz inne informacje dotyczące danego modelu okularów, a także napis:

"Certificate of authenticity the security hologram guarantees the product's quality and authenticity" - przetłumaczone na kilka języków (m.in. włoski, hiszpański, niemiecki, francuski). Na metkach podróbek można znaleźć zupełnie inne oświadczenia, na przykład:
"The security hologram guarantees the authenticity of this product." (zwróć uwagę na kropkę na końcu, która nie pojawia się w oryginalnej wersji).

• Do oryginalnej pary okularów otrzymamy również szmatkę do czyszczenia oraz eleganckie etui z logiem firmy, jak na przykład to na zdjęciu poniżej:

okdg6.png
(http://tiny.pl/qkg7d)

Na koniec chciałabym zwrócić uwagę na najpopularniejsze podróbki okularów marki Dolce&Gabbana. Charakteryzują się one tym, że logo na zewnętrznej części oprawek składa się tylko z liter „DG”, bez znajdującego się między nimi w oryginalnej wersji łącznika „&”. „DG” jest symbolem zupełnie innej firmy produkującej okulary o wyglądzie zbliżonym do okularów Dolce&Gabbana, ale o dużo gorszej jakości i staranności wykonania. Niestety podobieństwo to jest często wykorzystywane przez osoby handlujące okularami w sklepach online oraz na aukcjach internetowych, a okulary z logiem „DG” podpisywane są jako „Dolce&Gabbana”. Przykłady:

okdg2.jpg
(http://allegrooszusci.pinger.pl/m/246578)

okdg1.jpg
(http://szafa.pl/c5039660-okulary-przeciwsloneczne-dolce-gabbana-4005.html)

okdg.png
(http://allegrooszusci.pinger.pl/m/244840)

Jeżeli więc decydujemy się już na zakup markowych okularów i chcemy, by były one trwałe i przede wszystkim spełniały swoją podstawową funkcję – chroniły wzrok przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, to warto dobrze przyjrzeć się produktowi, który kupujemy. Zwłaszcza, że podróbki popularnych okularów- z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę - często nie posiadają odpowiednich filtrów, a jedynie przyciemniane szkła (tudzież plastikowe odpowiedniki), przez co bardziej nam szkodzą, niż pomagają. Cena oryginalnych okularów marki Dolce&Gabbana oscyluje w okolicach kilkuset złotych (zazwyczaj 600zł – 1000zł).

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę