Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Etui Amazon Kindle – jak nie dać się oszukać?

Data: 24.03.2015 Autor: Sylwia Maj
W1siziisijiwmtuvmdmvmjqvmtnfmzlfmdlfmtczx2tpbi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy, jak wybrać oryginalne etui Amazon Kindle.

Od kilku lat coraz bardziej popularne staje się czytanie e-booków, czyli książek w wersji elektronicznej, które wgrywa się na specjalny czytnik służący do odczytywania ich treści. Czytniki te mają wiele zalet. Przede wszystkim e-booki są przyjazne dla środowiska, ponieważ do ich wykonania nie zużywamy papieru, a tym samym nie przyczyniamy się do wycinki drzew. Poza tym są nieco tańsze od tradycyjnych książek, a czasami nawet darmowe, zatem możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Poza tym posiadanie takiego czytnika jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ możemy mieć przy sobie wiele książek jednocześnie, nie odczuwając ich ciężaru.

Zdecydowanie najpopularniejszym czytnikiem e-booków w Polsce jest urządzenie Amazon Kindle. Jeśli już zdecydujemy się na którąś wersję ich produktu, obowiązkowo powinniśmy zaopatrzyć się również w etui, które ochroni nasz czytnik przed zniszczeniami. Jednak, jak to bywa przy większości produktów solidnych marek, nie trudno o podróbki. Poniżej przedstawiam kilka rad - jak nie dać się oszukać przy zakupie etui na czytnik Kindle - na przykładzie wersji Kindle Paperwhite.

Przede wszystkim przy wyborze okładki powinniśmy sugerować się jej jakością i ceną. Ta oryginalna wykonana jest ze skóry. Została również zaopatrzona w zatrzask z magnesem, dzięki któremu przy jej otwieraniu i zamykaniu czytnik "wybudza się" lub "usypia". Co istotne magnes dodatkowo trzyma okładkę, zatem nie otwiera się ona samoczynnie, np. pod wpływem grawitacji.

pw-okladka-zatrzask.jpg
(oryginał)

Niestety, nawet niektóre podrobione okładki posiadają taki magnes, dlatego jego występowanie jeszcze nie świadczy o 100% oryginalności produktu. Jest jednak pewien szczegół, który pomoże nam rozpoznać czy mamy do czynienia z oryginałem czy też imitacją. Mianowicie, na właściwym etui napis kindle został wygrawerowany, natomiast w przypadku imitacji jest to zwykły nadruk. W niektórych przypadkach zdarza się, że magnes jest większy i nie posiada żadnego napisu kindle. W takiej sytuacji możemy być pewni, że nie jest to oryginalne etui wyprodukowane przez firmę Amazon. Dodam jeszcze, że magnes powinien mieć nie więcej i nie mniej niż 3cm.

Poniżej przykład jak nie wygląda oryginalny magnes:

2.jpg

Zdarzają się również sytuacje, kiedy okładka w ogóle nie posiada takiego magnesu. W tym momencie sprawa jest jasna, ponieważ jesteśmy pewni, że mamy do czynienia z imitacją oryginalnego produktu.

Kolejna ważna sprawa to - sposób i materiał z jakiego okładka jest wykonana. Oryginalne etui od zewnątrz wykonane jest z wysokiej jakości skóry, natomiast od wewnątrz z materiału przypominający denim. Materiał ten nie jest gładki, zatem nie widać na nim zabrudzeń. Ponadto, nie powoduje odciśnięcia się w nim czytnika. Poza tym posiada napis kindle, który widoczny jest po otwarciu okładki, z jej lewej strony. Z kolei prawa strona, czyli miejsce do którego wkładamy czytnik wykonane jest masywnej gumy, która szczelnie opina nasze urządzenie, zabezpieczając wszystkie rogi. Co więcej, guma ta amortyzuje wstrząsy w przypadku upadku. Ponadto, nie barwi i nie wyciera spodu czytnika.

DSC_0505.JPG
(oryginał)

DSC_0510.JPG
(oryginał)

Nieoryginalne etui, wykonane jest w bardzo podobny sposób, jednak jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia. Okładka z zewnątrz wyprodukowana jest z imitacji skóry, która na zdjęciach często przypomina tę oryginalną. Dodatkowym mankamentem jest jej elastyczność. Etui łatwo wygiąć w różne strony, w związku z tym nie zagwarantuje nam tak dobrej ochrony jak solidny oryginał. Jest jeszcze jedna wada. Prawa strona wykonana jest z plastiku, który z pewnością nie zamortyzuje wstrząsu w razie upadku czytnika. Poza tym, lewa strona została wykonana z gładkiego materiału, na którym z czasem odbije się czytnik. Ponadto, widać na nim wiele zabrudzeń. Imitacje okładek mogą również zabarwić lub zarysować nasz czytnik.

DSC_0497.JPG
(nieoryginalne)

DSC_0492.JPG
(nieoryginalne)

Przy wyborze etui należy również zwrócić uwagę na jego cenę. Te oryginalne kosztują około 200zł. Jest to wysoka kwota, ponieważ stanowi niemalże 30% ceny samego czytnika. Okładkę najlepiej zamówić bezpośrednio w internetowym sklepie Amazon. Mamy do wyboru dwa oddziały, które obsługują wysyłkę do Polski – amerykański i brytyjski. W amerykańskim za etui zapłacimy 39,99 USD. Jednak do ceny należy doliczyć opłaty związane z importem, dlatego ostatecznie okładka wyniesie nas około 65 lub 75 USD, co daje około 210 – 250 zł. Cena ta waha się w zależności od tego czy zamawiamy okładkę z czytnikiem czy bez. Zamawiając etui bez czytnika, zapłacimy więcej. Pozostaje nam jeszcze jedna możliwość, mianowicie możemy zamówić okładkę poprzez brytyjski Amazon. Obecnie kosztuje tam ona 27,99 GB, czyli około 189zł. Poza tymi oddziałami, najtańszą okładkę oferuje niemiecki Amazon, gdzie cena wynosi 29,99 EUR, czyli około 130zł. Jest to bardzo korzystna kwota, jednak niestety nie obsługują oni wysyłki do Polski.

Oryginalne okładki możemy również znaleźć na allegro. Jeśli cena oraz wygląd etui na zdjęciach nie budzą podejrzeń możemy zaryzykować i kupić produkt. Jednak przed zakupem warto zapoznać się z opiniami jakie posiada dany sprzedawca. Jeśli już otrzymamy produkt, należy pamiętać, że powinien być on zapakowany w następujący sposób:

pw-okladka-pudelko-488x400.jpg

Skoro nieoryginalne okładki posiadają tyle wad, powstaje pytanie - dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje? Oczywiście w niektórych przypadkach dzieje się to nieświadomie, ponieważ sprzedawcy, przede wszystkim ci w sklepach internetowych, często oszukują swoich klientów zamieszczając na aukcjach zdjęcia oryginalnych produktów, a w konsekwencji wysyłając te nieoryginalne. Jednak kluczową rolę odgrywa cena. Wiele osób chce zaoszczędzić, dlatego decyduje się na te tańsze okładki, które często na aukcjach kuszą nas, ponieważ wyglądają solidnie jak oryginał. Jednak, po dokładnej analizie obu produktów, uważam, że nie warto na nim oszczędzać, ponieważ jedynie oryginalna okładka jest nam w stanie zapewnić najlepszą ochronę naszego czytnika.

Podsumowując, przy zakupie oryginalnego etui na nasz czytnik, poza sklepami Amazon, należy zwracać uwagę na następujące cechy produktu:
- waga i jakość materiału (oryginalne etui waży około 159 gramów)
- magnes służący do wybudzania i usypiania czytnika (miara: 3cm, wygrawerowany napis kindle)
- cena (około 180 zł)

Źródła:
1. www.swiatczytnikow.pl
2. www.eczytniki24.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę