Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Gumki Invisibobble - oryginał czy podróbka?

Data: 12.01.2016 Autor: Kinga Gumińska
W1siziisijiwmtyvmdevmtivmtbfntvfmzffnta4x2d1bs5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdź, jak rozpoznać oryginalne gumki do włosów Invisibobble.

Gumki Invisibobble znane są wśród włosomaniaczek od lat i nieraz bywało o nich głośno w blogosferze. To właśnie one uchodzą za najlepsze i najmniej inwazyjne w stosunku do struktury włosa. Invisibobble, czyli rewolucyjna gumka do włosów, która nie ciągnie i nie wyrywa ich. Jest bardzo trwała i estetyczna dostępna w wielu kolorach, idealna do każdego rodzaju włosów. Nie ściska włosów ciasno, dzięki czemu nie powoduje bólu tuż przy skórze głowy, co jest częste podczas używania tradycyjnych gumek.

Projekt gumki Invisibobble powstał w oparciu o konstrukcję zwykłego przewodu od tradycyjnej słuchawki telefonicznej. Sprężynowa budowa gumki sprawia, że ciasno utrzymuje ona włosy, ale nie powoduje ściskania ich i nie tworzy widocznych śladów, tak jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych gumek. Dzięki tej właściwości Invisibobble są delikatne dla struktury włosów i nie niszczą ich.

Wykonane z delikatnego tworzywa, wodoodpornego i wytrzymałego, nie posiadają metalowych spojeń, które często bywają przyczyną wyrywania i ciągnięcia kosmyków podczas zdejmowania i noszenia tych tradycyjnych. Dzięki tej łagodności, noszenie 'końskiego ogona' przez cały dzień nie powoduje dyskomfortu dla skóry i bólu w okolicy skalpu.

Oryginalny wygląd i design gumki sprawia, że jest ona wspaniałą ozdobą. Jedna sztuka Invisibobble może służyć codziennie nawet przez ponad rok czasu. Biorąc pod uwagę rodzaj produktu, nie należy także do najtańszych.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo podróbek, zamienników, które kształtem bardzo przypominają oryginały. Co je jednak różni?

DSC_0308.JPG

  • Jakość. Jak widać na powyższym zdjęciu podróbka (czarna) jest już dość rozciągnięta, jest to defekt uzyskany podczas użytkowania. Podrobiony produkt szybko traci swoją sprężystość. Inaczej jest w przypadku oryginału, który bez względu na to, jak mocno zostaje naciągnięty i tak powraca do swojej pierwotnej formy.
  • Wykonanie. Oryginał jest miękki i bardzo sprężysty. Bez problemu można go odkształcić, a jego powierzchnia jest gładka i bez żadnych "skaz", tworząca równe, delikatne skręty. W przypadku podróbki , konsumenci często są zmuszeni spiłować ostrą część znajdującą się w miejscu łączenia przysłowiowego kabelka. Jest ona znacznie twardsza i masywniejsza oraz mniej odporna na odkształcenia.
  • Funkcjonalność. Obie gumki nie przeciążają cebulek włosowych, lecz oryginalne Invisibobble nie wplątują się w cienkie pasma włosów oraz dużo łatwiej jest je użytkować- zaplatać i wyplatać z włosów, ponadto rzeczywiście nie pozostawiają odkształceń i śladów. Gorzej jest w przypadku podróbek, które nie spełniają żadnej z tych funkcji.
  • Estetyka. W miarę upływu czasu i użytkowania, podróbka coraz mniej estetycznie prezentuje się na naszych włosach. Aby uzyskać z jej pomocą kucyka nie możemy zapomnieć o podciąganiu ostatniej opadającej pętelki, ponieważ bez tej czynności osiąga się efekt "smutnej" i oklapniętej fryzury, który wyklucza spełnienie jednej z jej podstawowych funkcji. Oryginał ładnie wtapia się we włosy i tworzy przyciągający oko splot. Dodatkowo dodaje upięciom objętości - podróbki sobie z tym nie radzą.


IMG_0246.JPG

(Różowe - oryginalne / Niebieskie - podróbki)

  • Cena. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że pod względem ceny korzystniejsza jest oczywiście podróbka, jednak nawet w przypadku oryginału są to takie przedziały cenowe, które są dostępne dla wszystkich, zatem bez sensu decydować się na podrobiony produkt, nijak mający się do pożądanych efektów.

Czy warto więc inwestować w oryginał? Myślę, że bezapelacyjnie powinniśmy dokonywać zakupu oryginalnego produktu, tym bardziej w tym przypadku , kiedy posiadamy delikatne włosy lub kiedy w większym stopniu zależy nam na estetyce.

gumicka-ruzova.jpg

Jeśli szukamy gumek, które nie będą obciążać naszych włosów, lecz przeciwnie - utrzymają nasze frywolne upięcia, oryginalny produkt zdaje się być idealnym wyborem.

Źródła:
www.hairstore.pl
www.wlosymuszabycdlugie.blogspot.com
www.zaslepionawlosomaniactwem.blogspot.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę